bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

20 złoty krążek do kolekcji

2014-09-13,

Kategoria : Aktualności

Występy formacji tanecznych to prawdziwe show. Nie inaczej było podczas Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych, które odbyły się 13 września w Elblągu. W mistrzostwach wzięło udział 14 formacji tanecznych z całej Polski. Po raz dwudziesty tytuł Mistrza Polski Formacji Standardowych zdobyła elbląska drużyna.


Przed ogłoszeniem wyników nie kryli zdenerwowania… Ale radość ze zdobytego medalu była ogromna!
- Ten medal zajmie honorowe miejsce na mojej półce z medalami, bo to jubileuszowy złoty krążek. Jest wyjątkowy – wyznała nam Paulina Karpińska, tancerka Formacji Standardowej „LOTOS-Jantar”.
Na mistrzostwach, starszy zespół - Formacja Standardowa „LOTOS-Jantar” - wystąpił z nowym układem „Welcome to Burlesque” i to on zdobył złoty krążek. II miejsce, z układem „Mamma mia!”, zajęła Formacja Standardowa „Jantar”.

Formacja Standardowa „LOTOS-Jantar”od momentu powstania w 1995 r. nieprzerwanie zdobywa tytuł Mistrza Polski Formacji Standardowych, będąc jednocześnie jednym z najlepszych tego typu zespołów w Europie i na świecie. Elbląska drużyna jest złotym medalistą mistrzostw świata z 1999 roku i 2010 – wynik ten to największe osiągnięcie w historii tańca polskiego.

Podczas Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych drużyny rywalizowały o prawo startu na mistrzostwach Europy i świata. Przed Formacją Standardową „LOTOS-Jantar” przygotowania do mistrzostw świata, które odbędą się 1 listopada w niemieckim Braunschweigu.

- Cieszę się, że w Elblągu możemy poszczycić się najlepszymi zespołami – mówi Antoni Czyżyk, trener Formacji Standardowej „LOTOS-Jantar”. – Jestem tylko trenerem. Trenerem, którego bardzo cieszy, że są osoby, które chcą uprawiać tę dyscyplinę, które ze swojej pasji potrafią zrobić wydarzenie sportowe. Jestem gotowy na trudne wyzwania.

 

Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Stowarzyszenie „Jantar” i Federacja Tańca Sportowego.

 Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas i Prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Mistrzostwa zostały  zrealizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Składy elbląskich formacji:

Formacja Standardowa "LOTOS-Jantar"
Mateusz Czyżyk i Marta Pilipczuk, Mateusz Papużyński i Katarzyna Czyżyk, Sebastian Rutkowski i Arletta Wyżlic, Mariusz Pilipczuk i Paulina Misiak, Krzysztof Taurogiński i Patrycja Dyrmo-Kowalczyk, Paweł Beńko i Karolina Smolińska, Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska, Anna Czyżyk i Sebastian Zelant.

Formacja Standardowa "Jantar"
Jędrzej Gierach i Sandra Szczepańska, Tomasz Łobocki i Ewa Żylińska, Dawid Piotrowski i Dorota Lis, Jakub Frąszczak i Alicja Pawłowska, Mateusz Wawro i Judyta Nowaczyk, Damian Tkaczuk i Natalia Konopko, Grzegorz Kraiński i Blanka Szczepura, Kordian Zagaja i Justyna Lipa, Nicol Musialik.

 

Wyniki Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych:
Formacje latynoamerykańskie do lat 12
1 miejsce – Ventus (Oświęcim)
2 miejsce – Formacja Bailamos (Bydgoszcz)

Formacje latynoamerykańskie do lat 15
1 miejsce – CMG „Sweet Dance” (Radom)
2 miejsce – Brawko (Błonie)
3 miejsce – Formacja Taneczna „Carmen” (Wodzisław Śląski)

Formacje latynoamerykańskie powyżej 15 lat
1 miejsce – CMG Radom (Radom)
2 miejsce – Gracja Krosno (Krosno)
3 miejsce – Efekt (Oświęcim)
4 miejsce – Formacja Taneczna „Spin” (Wodzisław Śląski)
5 miejsce – Brawo (Błonie)
6 miejsce - Flesz (Oświęcim)

Formacje standardowe powyżej 15 lat
1 miejsce – Formacja Standardowa „LOTOS-Jantar” (Elbląg)
2 miejsce – Formacja Standardowa „Jantar” (Elbląg)
3 miejsce – Kadryl (Białystok)

 

Szkolenia formacji w ramach zadania pn. „Cykl szkoleń i startów zawodników sportowego tańca towarzyskiego” realizowanego przy wsparciu Prezydenta Miasta Elbląg.


Drukuj