bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

2011 - Rok tanecznych sukces├│w

2012-01-10,

Kategoria : Aktualno┼Ťci

Rok 2011 w elbl─ůskim ta┼äcu by┼é bardzo udany. Taneczne sukcesy odnosili zar├│wno tancerze indywidualni, jak i formacje. Ogrom pracy, wysi┼éku i zaanga┼╝owania przek┼éada si─Ö na wyniki na turniejach og├│lnopolskich i w konfrontacji z zagranicznymi tancerzami.

 

- To by┼é bardzo udany rok - m├│wi Antoni Czy┼╝yk, dyrektor Centrum Spotka┼ä Europejskich ÔÇ×┼Üwiatowid" i trener taneczny. - Ciesz─Ö si─Ö z sukces├│w osi─ůgni─Ötych przez Formacj─Ö Standardow─ů LOTOS-Jantar oraz ÔÇ×Jantar II", ale r├│wnie┼╝ z wysokich wynik├│w, jakie zdoby┼éy pary indywidualne na turniejach. Tym bardziej, ┼╝e pary te s─ů w najr├│┼╝niejszym wieku od najm┼éodszych tancerzy, kt├│rzy szybko si─Ö rozwijaj─ů i osi─ůgaj─ů coraz to wy┼╝sze klasy, po senior├│w. Dobre wyniki ┼Ťwiadcz─ů, bowiem o poziomie nauczania, jaki reprezentuje Elbl─ůski Klub Ta┼äca ÔÇ×Jantar".

W pa┼║dzierniku na Mistrzostwach Polski Formacji Standardowych obie Formacje Standardowe: ÔÇ×LOTOS - Jantar" i ÔÇ×Jantar II" stan─Ö┼éy na najwy┼╝szym podium zdobywaj─ůc dwa z┼éote medale. Starsza Formacja nie ma sobie r├│wnych w uzyskiwaniu tytu┼éu Mistrza Polski, zdoby┼éa go po raz siedemnasty z rz─Ödu. M┼éodsi tancerze z zespo┼éu ÔÇ×Jantar II" wykazali si─Ö niezwyk┼é─ů pracowito┼Ťci─ů i profesjonalizmem, bowiem uczestnicz─ůc po raz pierwszy w turnieju, o tak wysokiej randze, nie byli gorsi od swoich starszych koleg├│w.

Na powy┼╝szych zawodach, tancerze wywalczyli sobie prawo do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach ┼Üwiata Formacji Standardowych w Niemczech. Tam, Formacja ÔÇ×LOTOS - Jantar", mia┼éa broni─ç tytu┼éu Mistrza ┼Üwiata zdobytego w 2010 roku. Poniewa┼╝ wi─Ökszo┼Ť─ç cz┼éonk├│w Formacji w ubieg┼éym roku rozpocz─Ö┼éo studia poza Elbl─ůgiem, trudno by┼éo zebra─ç tancerzy i przeprowadzi─ç treningi. Decyzja o wyje┼║dzie do Niemiec zapad┼éa w ostatniej chwili i niewiele czasu zosta┼éo na przygotowania do udzia┼éu w zawodach. Pomimo tego w Brauschweigu, 26 listopada, tancerzy wyta┼äczyli srebrny medal i tytu┼é Wicemistrza ┼Üwiata.

Aby jednak tancerze mogli rozs┼éawia─ç nasze miasto swoimi triumfami niezb─Ödne jest wsparcie finansowe, kt├│re od 2005 roku udziela Formacji ÔÇ×LOTOS-Jantar" jej g┼é├│wny sponsor Grupa LOTOS S.A. Udzia┼é formacji w Mistrzostwach Polski i ┼Üwiata zosta┼é dofinansowany ze ┼Ťrodk├│w Urz─Ödu Marsza┼ékowskiego Wojew├│dztwa Warmi┼äsko-Mazurskiego, a wyjazd formacji LOTOS-Jantar na Mistrzostwa ┼Üwiata wspar┼é finansowo Urz─ůd Miasta w Elbl─ůgu.

Wiele powod├│w do dumy w minionym roku przysporzy┼éy r├│wnie┼╝ sukcesy par tanecznych. Pary bra┼éy udzia┼é w najwa┼╝niejszych zawodach sportowych takich, jak: Grand Prix Polski, Grand Prix Polski Par Doros┼éych, WDSF International. Z Grand Prix Polski dwie pary, Mateusz Czy┼╝yk i Marta Pilipczuk oraz Mateusz Papu┼╝y┼äski i Katarzyna Czy┼╝yk, kt├│re rywalizowa┼éy w dw├│ch r├│┼╝nych kategoriach wiekowych w stylu standardowym, przywioz┼éy dwa z┼éote medale. Na turnieju Grand Prix Polski Par Doros┼éych, elbl─ůscy tancerze Mateusz Papu┼╝y┼äski i Katarzyna Czy┼╝yk byli najlepsi spo┼Ťr├│d 18 par bior─ůcych udzia┼é w zawodach i zdobyli pierwsze miejsce na podium. Podczas tegorocznego Mi─Ödzynarodowego Festiwalu Ta┼äca BALTIC CUP ta sama para uzyska┼éa wysokie sz├│ste miejsce w kategorii WDSF International Standard, jednocze┼Ťnie zdobywaj─ůc nagrod─Ö dla najlepszej elbl─ůskiej pary tanecznej. Natomiast para Bart┼éomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz zdobyli, m.in. drugie miejsce w kategorii Under 21 w klasie Open.

Pary indywidualne, ci─Ö┼╝kimi treningami pracuj─ů na swoj─ů pozycj─Ö w rankingu ┼Üwiatowej Federacji Ta┼äca Sportowego (WDSF) oraz Polskiego Towarzystwa Tanecznego. 12 grudnia 2011 r. ukaza┼é si─Ö Ranking Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego - w kategorii Doro┼Ťli w stylu standard, na 2 pozycji uplasowa┼éa si─Ö para Mateusz Papu┼╝y┼äski, Katarzyna Czy┼╝yk, na 8 miejscu Bart┼éomiej Szkutnik z Alicj─ů Minkiewicz, natomiast w kategorii M┼éodzie┼╝ w stylu standard na 2 pozycji znale┼║li si─Ö Mateusz Czy┼╝yk i Marta Pilipczuk.

Opr├│cz naszych najlepszych par, zdobywaj─ůcych wysokie miejsca w fina┼éach Mistrzostw Polski i ┼Üwiata, s─ů te┼╝ pary, kt├│re godnie reprezentuj─ů, Elbl─ůg na turniejach og├│lnopolskich, w r├│┼╝nych kategoriach wiekowych. W┼Ťr├│d nich mamy pary powy┼╝ej 35 roku ┼╝ycia, kt├│re swoj─ů przygod─Ö z ta┼äcem rozpocz─Ö┼éy p├│┼║niej, a mimo to osi─ůgaj─ů znacz─ůce sukcesy. Elbl─ůska para Agnieszka i Mariusz Dziurawiec zaj─Ö┼éa I miejsce podczas II Og├│lnopolskiego Turnieju Ta┼äca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego, w kategorii Senior Hobby. Natomiast pary Jaros┼éaw i Anna Krai┼äscy oraz Maria i Piotr Jankowscy najwy┼╝sze miejsca na podium zdobyli podczas ubieg┼éorocznego turnieju Grand Prix Senior├│w i Grand Prix Polskich Senior├│w, gdzie startowali w r├│┼╝nych klasach i stylach. Jaros┼éaw i Anna Krai┼äscy przywie┼║li trzy z┼éote medale i jeden srebrny, Maria i Piotr Jankowscy srebrny medal.
W┼Ťr├│d m┼éodzie┼╝y, kt├│ra triumfuje w zawodach og├│lnopolskich nale┼╝y wymieni─ç takie pary jak: Adam Popowski i Paulina Karpi┼äska, Damian Tkaczuk i Paulina Sosnowska oraz ┼üukasz Pierwienis i Ma┼égorzata Tkaczuk. M┼éodsi tancerze, kt├│rzy mog─ů si─Ö poszczyci─ç najlepszymi wynikami w turniejach to: Grzegorz ┼Ülusarki i Sandra Szczepa┼äska, Mateusz Wawro i Justyna Lipa, Pawe┼é Be┼äko i Dorota Lis.

Tancerze Elbl─ůskiego Klubu Ta┼äca ÔÇ×Jantar" od dawna s─ů nie tylko wizyt├│wk─ů naszego miasta i kraju, ale r├│wnie┼╝ jego ambasadorami w kraju, jak i poza jego granicami - dodaje Antoni Czy┼╝yk. - Zar├│wno pary indywidualne, jak i Formacja Standardowa LOTOS-Jantar i ÔÇ×Jantar II" to marka sama w sobie. Mamy nadziej─Ö, ┼╝e rok 2012 b─Ödzie dla nich r├│wnie pomy┼Ťlny i pe┼éen sukces├│w.

-------------------------------------------------
Skład Formacji Standardowej LOTOS - Jantar:
Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz
Sebastian Rutkowski i Arletta Wy┼╝lic
Mariusz Pilipczuk i Paulina Misiak
Mateusz Czy┼╝yk i Marta Pilipczuk
Mateusz Papużyński i Katarzyna Czyżyk
Michał Jedynak i Katarzyna Lesz
Krzysztof Taurogiński i Dorota Jedynak
Paweł Jacewicz i Izabella Gierulska
Karolina Smolińska
Sk┼éad Formacji Standardowej ÔÇ×Jantar II":
Mateusz Wawro i Justyna Lipa
Grzegorz Ślusarski i Dorota Lis
Grzegorz Kraiński i Agnieszka Jankowska
Paweł Beńko i Sandra Szczepańska
Damian Tkaczuk i Agata Pietrowska
Michał Groblewski i Judyta Nowaczyk
Tomasz Łobocki i Magdalena Czuba
Kordian Zagaja i Adrianna Sosik
Dawid Piotrowski i Karolina Sobocińska

 


Drukuj