bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

30 lat minęło….

2016-09-09,

Kategoria : Aktualności

W tym roku Elbląski Klub Tańca „Jantar” obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji 1 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się uroczysty jubileusz.

 

Elbląski Klub Tańca „Jantar” to lata tradycji, niezapomnianych ludzi oraz wspaniałych, pełnych radości i wzruszeń wydarzeń. Jest więc co wspominać. 30 lat temu z inicjatywy Antoniego i Ewy Czyżyk, powstał Elbląski Klub Tańca „Jantar”. A zaczęło się od pierwszego kursu tańca towarzyskiego dla kilku par. Dziś klub liczy około 150 tancerzy, a przez te wszystkie lata trenowało w nim ponad 13 tysięcy osób – dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziś, niektórzy z dawnych tancerzy są instruktorami tańca, inni przyprowadzają swoje pociechy, by zaszczepić w nich tanecznego bakcyla.

 

- Przez wszystkie te lata klub ewaluował stając się miejscem kompleksowego tanecznego rozwoju – mówi Antoni Czyżyk. - Obecnie „Jantar” to klub, który gwarantuje nie tylko treningi, ale także szkolenia z uznanymi trenerami oraz organizuje prestiżowe turnieje. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia taneczne.

 

Od początku istnienia na parkietach w kraju i poza jego granicami pojawiło się wiele mistrzowskich par z Elbląga. Od ponad 20 lat przy klubie tańczy mistrzowska Formacja Standardowa LOTOS – Jantar, która jest jedną z najlepszych formacji na świecie.

 

- Tancerze mogą podzielić się z nami swoimi wspomnieniami  - mówią organizatorzy.- Jeśli posiadają zdjęcia, materiały filmowe czy wycinki z gazet, mogą przynieść je do sekretariatu CSE "Światowid" do godz. 16.00 lub po godz. 16.00 do kasy CSE "Światowid" albo przesłać korespondencyjnie. Materiały zeskanujemy i zwrócimy właścicielom. 

 

A w sobotę, 1 października o godz. 18:00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się uroczysty jubileusz. Podczas imprezy, poza wspomnieniami, zaprezentowane zostaną osiągnięcia klubu, nie zabraknie również pokazów tanecznych. Tancerze dawni i obecni oraz osoby zainteresowane udziałem w imprezie mogą zgłaszać już dziś chęć uczestnictwa poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie - www.30lecie.swiatowid.elblag.pl. Tam też można znaleźć wszystkie informację dotyczące 30-lecia. Termin zgłoszeń upływa 20 września.


Drukuj