bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Aktywna ciąża w CT Promyk

2016-10-07,

Kategoria : Aktualności

 Jesteś w ciąży i chcesz jak najlepiej zadbać o siebie i dziecko? Lekarze mówią, by ćwiczyć, ale nie wiesz jaką formę ruchu wybrać, by była efektywna i bezpieczna? W Centrum Tańca Promyk ruszają zajęcia dla kobiet w ciąży. Pierwsze zajęcia bezpłatne.

Naturalnie, że będąc w ciąży, chcemy jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie i kondycję, by stworzyć najlepsze warunki dla rozwoju naszego dziecka. Wiemy, że trzeba uważać na to, co jemy, pijemy, wysypiać się, spędzać czas na świeżym powietrzu. Chcemy też pozostać w dobrej formie fizycznej, przygotować się do porodu, a po porodzie nie mieć problemów z powrotem do sylwetki sprzed ciąży. Dlatego w trakcie tego wyjątkowego czasu warto zadbać o aktywność fizyczną. Centrum Tańca Promyk wyszedł naprzeciw paniom będącym w ciąży i zorganizował cykl zajęć.

– W sobotę zapraszamy na pierwsze zajęcia pod hasłem Aktywna ciąża – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk - W zajęciach udział wziąć mogą panie w drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz panie w pierwszym trymestrze pod warunkiem, że przed ciążą trenowały systematycznie jakiś sport. Niezbędne jest także zaświadczenie od lekarza.

     Zajęcia poprowadzi Paulina Czyżyk. - Instruktorka ukończyła szkolenie z zakresu zajęć dla kobiet w ciąży i jednocześnie jest świeżo upieczoną mamą – dodają organizatorzy.

 Dlaczego warto przyjść na takie zajęcia? Według badań wybrane ćwiczenia fizyczne mają pozytywny wpływ na organizm matki, przebieg ciąży, porodu i połogu. U kobiet ciężarnych aktywnych fizycznie obserwuje się wyższy odsetek ciąż o prawidłowym przebiegu, zakończonych w terminie i rzadsze występowanie powikłań. Umiarkowany wysiłek utrzymuje ciało w dobrej formie oraz ma korzystny wpływ na funkcjonowanie wszelkich układów. Ćwiczenia pomagają przygotować się do porodu (wzmacniają biodra, miednicę i uda) i łagodzą dolegliwości będące zmorą ciążowych miesięcy jak obrzęki, sensacje układu pokarmowego czy szybki przyrost masy ciała. Ruch ma też bardzo pozytywny wpływ na psychikę przyszłych mam - dodaje energii, pomaga się odprężyć i poprawia nastrój.
     Panie zainteresowane zajęciami zapraszamy w sobotę, 8 października o godz. 12 do CT Promyk przy ul. Browarnej 80. Na zajęcia należy zabrać wodę, sportowe obuwie i wygodne ubrania. Pierwsze zajęcia bezpłatne.


Drukuj