bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Aktywna mama – zajęcia dla kobiet w ciąży

2017-01-03,

Kategoria : Aktualności

Ciąża to nie choroba, a powiększający się z dnia na dzień brzuch nie musi być przeszkodą w dbaniu o siebie, zwłaszcza, że badania potwierdzają, że ćwiczenia w okresie ciąży są bezpieczne i przynoszą  korzyści dla matki i jej dziecka. Ważne jednak aby były prawidłowo wykonywane a to gwarantują nowe zajęcia w Centrum Tańca Promyk

 

Od 5 stycznia w Centrum Tańca Promyk ruszają zajęcia pod hasłem - Aktywna ciąża, skierowane do kobiet w ciąży. 

Do udziału w zajęciach zapraszamy panie w drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz panie w pierwszym trymestrze pod warunkiem, że przed ciążą trenowały systematycznie jakiś sport.   – mówi instruktor Paulina CzyżykNa zajęcia prosimy przynieść zaświadczenia od lekarza prowadzącego o braku przeciwwskazań do udziału w ćwiczeniach.

 Zajęcia prowadzone będą w spokojnym tempie, w połączeniu z prawidłowym oddychaniem. Relaksacyjna muzyka wprowadzi każda panią w dobry nastrój.  Podczas zajęć wykonywane będą ćwiczenia z wykorzystaniem mat, wałków i piłek, rozciągające oraz wzmacniające mięśnie dna miednicy, które  przygotują mamę do wysiłku związanego z porodem i pomogą łatwiej i mniej boleśnie go znieść. Zajęcia pozytywnie wpłyną na ogólną sprawność fizyczną i wydolność układu krążenia. Ćwiczenia pomogą także zniwelować dolegliwości okresu ciąży takie jak obrzęki, żylaki, ogólne zmęczenie czy rozdrażnienie, a także bóle okolicy lędźwiowo- krzyżowej kręgosłupa.

 Zajęcia realizowane będą w każdy czwartek w Centrum Tańca Promyk, przy ul. Browarnej 80 w godz. 17:00 – 17:45. Pierwsze zajęcia odbędą się 5 stycznia. Warto zabrać ze sobą wodę, sportowe obuwie i wygodne ubrania. Koszt zajęć to 50 zł/mc.


Drukuj