bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Aktywny, sprawny, zdrowy

2015-03-24,

Kategoria : Aktualności

Maratony taneczne, zajęcia dla rodzin i pokazowy turniej tańca „Bażant” to działania w ramach projektu „Aktywny, sprawny, zdrowy” realizowanego przez Stowarzyszenie „Jantar” i CSE „Światowid” przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląg. W najbliższą sobotę, 28 marca, odbędą się bezpłatne zajęcia dla rodziców i dzieci.   

 

- Projekt został przygotowany z myślą o tworzeniu możliwości aktywnego spędzania czasu dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych – mówi Joanna Karpiuk, koordynator projektu. – Chcemy umożliwić osobom o niskim statusie materialnym udział w zajęciach, na które zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić.

W ramach zadania odbędą się 4 bezpłatne maratony taneczne skierowane do elblążan. W maratonach udział będą mogły wziąć dzieci, młodzież oraz dorośli bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Dwa z nich odbędą się na świeżym powietrzu. W maju maraton zostanie zrealizowany na Bulwarze Zygmunta Augusta, we wrześniu - na Pl. Jagiellończyka.

- Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób stąd pomysł na przygotowanie maratonów w przestrzeni publicznej – mówi Joanna Karpiuk. – Liczymy na to, że dzięki pozytywnej energii tańczących, niosącej się muzyce dołączy do nas większa ilość osób.

Dwa kolejne maratony zostaną zrealizowane w kwietniu i listopadzie w salach tanecznych w Centrum Tańca „Promyk”.

 

W projekcie znajdą się także prorodzinne zajęcia sportowe pn. „Mamo, tato zrób to ze mną” skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Raz w miesiącu rodziny będą mogły wziąć udział we wspólnych bezpłatnych zajęciach tanecznych. – Namawiamy do udziału w zajęciach rodziców, którzy lubią różnorodnie spędzać czas ze swoimi pociechami oraz preferują aktywność fizyczną, ponieważ to bardzo dobry sposób na zaszczepienie w dzieciach zamiłowania do ruchu – mówi Joanna Karpiuk. – Zajęcia to świetna zabawa dla dziecka i dla rodzica, ale także sposób na wzmocnienia więzi. Podczas zajęć rodzice będą wspierać dzieci, a dzieci motywować rodziców.

Pierwsze zajęcia „Mamo, tato zrób to ze mną” zaplanowane są w najbliższą sobotę 28 marca o godz. 16:00 w CT PROMYK.

W ramach „Aktywny, sprawny, zdrowy” odbędzie się również Pokazowy Turniej Tańca Bażant. Jest to impreza sportowa skierowana do osób, które w obecnym sezonie tanecznym rozpoczęły przygodę z tańcem. Udział w niej wezmą elbląskie przedszkolaki oraz dzieci i dorośli uczestniczący w kursach tańca prowadzonych na terenie Elbląga. Dla uczestników będzie to pierwsza prezentacja przed publicznością. Na trybuny zostaną zaproszeni rodzice i bliscy prezentujących się osób. - Impreza ma przyczynić się do popularyzacji sportu i zachęcić elblążan do podjęcia aktywności fizycznej – dodaje koordynator projektu.

 

Turniej odbędzie się 25 kwietnia na sali widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".

 

            Zadanie realizowane jest przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga.


Drukuj