bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Awans i medale z Iławy

2016-11-07,

Kategoria : Aktualności

Wyższa kasa taneczna oraz dziewięć miejsc na podium to wynik udziału tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” w turnieju w Iławie.

16 par z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” wystartowało podczas XIV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Jezioraka, który odbył się 5 listopada w Iławie.

Dla jednej z nich turniej okazał się wyjątkowo udany. Ledwosiński Karol i Ławrynowicz Aleksandra zdobyli 1 miejsce w kategorii 14-15 B w stylu standardowym i tym samym uzyskali wyższą klasę taneczną A. Para prezentowała się również w stylu latynoamerykańskim i wywalczyła srebrny medal.

Podczas turnieju bardzo dobrze zatańczyli także elbląscy seniorzy. Dwukrotnie na podium, stanęło małżeństwo Jarosław i Katarzyna Szar, zdobywając pierwsze miejsca w stylu standardowym i latynoamerykańskim. W tej samej kategorii – Senior I E, startowała jeszcze jedna para z EKT „Jantar” - Tomczak Rafał i Barbara, która wywalczyła srebro w standardzie i brąz w łacinie. Elblążanie prezentowali się również w kategorii Senior II.

Wiesław i Maria Jankowscy zdobyli 3 miejsce w stylu standardowym i latynoamerykańskim, a Mariusz i Agnieszka Dziurawiec wywalczyli 2 miejsce w łacinie i 4 w standardzie.

Szkolenia tancerzy dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach zadania pn. "Wspieranie szkolenia tancerzy Elbląskiego KLubu Tańca Jantar".

Szkolenia młodszych par dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach zadania pn. "Taniec-moja dyscyplina sportu".