bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Baltic Cup 2009 - dzień pierwszy

2009-10-26,

Kategoria : Aktualno┼Ťci

W┬ápi─ůtek 23 pa┼║dziernika rozpocz─ů┼é si─Ö 10. Mi─Ödzynarodowy Festiwal Ta┼äca BALTIC CUP 2009. W pierwszym dniu festiwalu odby┼éo si─Ö 6 turniej├│w: do 11 lat Open, kombinacja o┼Ťmiu ta┼äc├│w, 12-13 i 14-15 lat Open kombinacja 10 ta┼äc├│w, 16-21, Open, Latin, a tak┼╝e powy┼╝ej 15 lat Rising Star, Open, Standard i Latin.

 

Na parkiecie rywalizowało 109 par z 49 klubów, ponad 100 par z Polski, Izraela, Szwecji, Danii, Niemiec, Wietnamu, Rosji, Łotwy, Litwy, Estonii i Białorusi.

 

Do 11 roku ┼╝ycia w klasie Open, Stylu: kombinacja 8 ta┼äc├│w 1 i 2 miejsce zaj─Ö┼éy pary z Lublina - odpowiednio Podgajny Dawid, Rudzka Katarzyna i Bil Jakub, Popek Oliwia.Miejsce trzecie przypad┼éo parze trenuj─ůcej w klubie PROGRESS Kwidzyn - Przekwas Kacper, Grunt Malina. W kategorii wiekowej 12-13 lat, Klasa: Open, Styl: Kombinacja 10T pierwsze miejsce zaj─Ö┼éa para Brzozowski Mateusz, Mo┼╝d┼╝onek Justyna z FEELING Warszawa, drugie Kleist Marcin, Zymek Adrianna z AKTT Szczecin, a trzecie Skrzypek Artur, Mr├│wczy┼äska Paulina z UKS-SMS ┼ü├│d┼║.
Tancerze EKT ÔÇ×Jantar" Maczyszyn Jaros┼éaw, Lis Dorota zaj─Öli 13 miejsce.
W starszej kategorii wiekowej (14-15), klasie Open, Styl: Kombinacja 10T najlepsi zdaniem sędziów byli Kopczyński Adrian, Głębocka Natalia z CLASSIC Warszawa, za nimi uplasowała się para z Łotwy Ciapas Krists, Andreicuka Anna, trzeci byli Dziedzic Oskar, Baranowska Magdalena z CENTRUM TAŃCA Lublin.

 

Najlepszymi tancerzami w wieku 16-21 lat w klasie Open i tańcach latynoamerykańskich okazali się Białorusini - Mazeiko Evgenii, Kotochigova, za nimi Niemcy Bardahan Ilie, Kalugina Ekaterina i para z Polski Fedko Adam, Majewska Paulina z klubu DUET Warszawa.

 

Pary startuj─ůce w kategorii wiekowej powy┼╝ej 15 lat jako ÔÇ×wschodz─ůce gwiazdy" w stylu standardowym pokona┼éa elbl─ůska para z EKT ÔÇ×Jantar" Szkutnik Bart┼éomiej, Minkiewicz Alicja, drugie i trzecie miejsce zaj─Ö┼éy pary z Warszawy - Pu─çko Kamil, Kami┼äska Magdalena i Jeschke Wojciech, Barczuk Maja.
Z elbl─ůskiego klubu startowali tu r├│wnie┼╝ Kapa┼éa Adrian, Lesz Katarzyna JANTAR Elbl─ůg (miejsce 7-8), Czy┼╝yk Mateusz, Pilipczuk Marta (miejsce 13), Rutkowski Sebastian, Wy┼╝lic Arletta (miejsce 14-15), Pilipczuk Mariusz, Misiak Paulina (miejsce 20) oraz Jacewicz Pawe┼é, Hryciuk Urszula (miejsce 28).W ta┼äcach latynoameryka┼äskich w tej samej kategorii wiekowej i klasie miejsce pierwsze przyznano parze Medvedev Denis, Yakimchuk Elena z DINAMO Moskwa, drugie parze Davidov Shimriel, Tchoupilov Olga z klubu Tsisaphers - Aszdod z Izraela, a trzecie parze polskiej - Eglitis Rihards, Piaseczna Anna z CORTE Warszawa.

 

Dzi┼Ť kolejny dzie┼ä elbl─ůskiego festiwalu - w┼éa┼Ťnie rozpocz─ů┼é si─Ö turniej Boogie-Woogie, dance i hip-hop oraz kolejne turnieje w formie towarzyskiej. Szczeg├│┼éy znale┼║─ç mo┼╝na na stronie WWW.balticcup.swiatowid.elblag.pl.

 


Drukuj