bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

BALTIC CUP za nami

2016-10-17,

Kategoria : Aktualności

Zakończyła się 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP. W turnieju, każdego dnia, startowało blisko 300 par.

Jak podkreśla Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu, które było głównym organizatorem Festiwalu, odnotowano bardzo dużą frekwencję startujących par.

- Szczególnie cieszyła nas liczna obecność tzw. par z gwiazdkami, czyli tych będących w światowej czołówce – wyjaśnia Antoni Czyżyk.  – W tańcach standardowych zgłosiło się 12 takich par, w tańcach latynoamerykańskich 9.

Przy okazji tegorocznej edycji MFT „Baltic Cup” odbył się także Międzynarodowy Kampus Szkoleniowy dla tancerzy oraz Kongres dla Sędziów Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF). Gościem Kongresu i MFT „Baltic Cup” był Shawn Tay, sekretarz generalny WDSF.

- Pan sekretarz gościł w Polsce po raz pierwszy, dumni jesteśmy, że właśnie na naszym Festiwalu  - dodaje Antoni Czyżyk. – Podkreślał, że Elbląg, po którym spacerował wraz z przewodnikiem, bardzo różni się od Singapuru, w którym mieszka, tłocznego i zabieganego, ale ta cisza i spokój na tyle go zauroczyły, że stwierdził, że mógłby tu zamieszkać.

Zaobserwował też, że na turnieju prezentuje się bardzo dużo utalentowanych dzieci, stąd narodził się pomysł, żeby stworzyć przy okazji „Baltic Cup” szkołę trenerów, pod auspicjami WDSF, którzy uczyliby się, jak trenować dzieci, stworzyć specjalny program szkoleniowy. Zdecydowano również, że kongres dla sędziów WDSF będzie, podobnie jak w tym roku, organizowany przy okazji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz że w 2017 roku zorganizowane zostaną w Elblągu Mistrzostwa Europy Północnej.

- To ważne dla nas decyzje, które są dowodem na to, że jesteśmy sprawnym organizatorem – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid” oraz prezes Stowarzyszenia „Jantar”, które było współorganizatorem Festiwalu. – Miło jest słyszeć od sędziów i tancerzy, którzy jeżdżą po całym świecie, że czują się u nas doskonale. Trzeba zauważyć, że dowozimy ich do Elbląga z lotniska w Gdańsku, każdy jest na turnieju na czas i dlatego uczestnicy turnieju wystawiają nam wysoką ocenę za jego organizację.

Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli: Pan Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.           
Sponsorem głównym BALTIC CUP była Grupa LOTOS. Sponsorzy: Grupa Żywiec - Browar w Elblągu, OPEGIEKA Sp. z o.o., Drukarnia Opegiek, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy "Giełda Elbląska", Producent Galanterii Skórzanej PATERS, Zakład Sprzątania Wnętrz MOP83, BYTOM S.A., Kwiaciarnia Awangardowa „Zielony Gaj”, Autoryzowany dealer Renault w Elblągu, Hotel Arbiter w Elblągu.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Miasta Elbląg.

 


Drukuj