bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Dancehall - energia i radość

2019-04-02,

Kategoria : Aktualności

Słońce jeszcze kapryśne więc jeżeli potrzebujesz energii przyjdź w sobotę do Centrum Tańca Promyk na warsztaty Dancehall.  

 

Dancehall to żywiołowy taniec wywodzący się ze słonecznej Jamajki, który opiera się  na rytmicznych ruchach klatki piersiowej, bioder i pośladków. Najbardziej kojarzony jest z twerkowaniem czyli energicznym potrząsaniem pupą.

Mimo, iż dancehall wydaje się opierać jedynie na twerkowaniu to tak naprawdę istnieje kilkaset kroków tego tańca – mówi Paula Radzikowska z Centrum Tańca Promyk – Ciekawe jest to, że dancehall, bardzo popularny jest wśród kobiet podczas gdy jego twórcami są głównie mężczyźni.

W dancehall'u ważna jest płynność ruchów, spontaniczność oraz umiejętność izolowania poszczególnych partii ciała. Doskonale wpływa na wzmocnienie mięśni, koordynację i wydolność organizmu. Znany jest jako taniec bardzo imprezowy.

 - Swoboda i energia tańca plus radosna i lekka muzyka sprawia, że podczas zajęć uśmiech nie schodzi nam z twarzy – mówi Paula Radzikowska z CT Promyk – Dodatkowo to potężna dawka ruchu, która pozwoli spalić kalorie, doda energii a także zapewni dużo emocji i świetną zabawę.

Warsztaty dancehall odbędą się w ramach cyklu „Spotkania z tańcem” w Centrum Tańca Promyk, w sobotę 6 kwietnia w godz. 15:45 -17:30. Poprowadzi je Marta “Awantura” Machińska z gdańskiego Studia Tańca Siemanko – tancerka znajdująca się w czołówce polskiej sceny dancehall’owej.

- Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić się do Centrum Tańca Promyk mailowo, telefonicznie czy poprzez facebook. Ilość miejsc jest ograniczona. – informuje Paula Radzikowska – Wejściówki dostępne będą w dniu imprezy.


Drukuj