bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Elbl─ů┼╝anie na Mistrzostwach Polski

2015-02-09,

Kategoria : Aktualno┼Ťci

Prawie 350 zawodnik├│w wzi─Ö┼éo udzia┼é w Mistrzostwach Polski FTS w ta┼äcach standardowych, kt├│re w miniony weekend odby┼éy si─Ö w Rudzie ┼Ül─ůskiej. Do tanecznej rywalizacji stan─Ö┼éo 10 par z Elbl─ůga.

Najlepiej wypada┼éa para - Anna i Jaros┼éaw Krai┼äscy - startuj─ůca w kategorii Senior II,┬á kt├│ra zdoby┼éa br─ůzowy medal Mistrzostw Polski.┬á

Kolejny pow├│d do dumy da┼éa nam para ÔÇô Micha┼é Zacharewicz i Katarzyna Czy┼╝yk. Zawodnicy startowali w kategorii doro┼Ťli i rywalizowali z 42 parami. Kasia i Micha┼é zdobyli 6 miejsce a przed nimi uplasowali si─Ö tancerze z Warszawy i Gliwic.

W tej samej kategorii ta┼äczy┼éa druga elbl─ůska para ÔÇô Mateusz Czy┼╝yk i Marta Pilipczuk, kt├│ra wywalczy┼éa 18 miejsce. W kategorii m┼éodzie┼╝ startowali Pawe┼é Be┼äko i Judyta Nowaczyk, kt├│rzy zaj─Öli 25 miejsce na 34 pary startuj─ůce. Drugiego dnia Mistrzostw rozegrana zosta┼éa kategoria Junior II /czyli 14-15 lat/ - w kt├│rej rywalizowa┼éy dwie pary Elbl─ůskiego Klubu Ta┼äca "Jantar". Tancerze Klaudia K─Ödzierska, Karol Magalski uplasowali si─Ö na 18 pozycji a Marianna Karman i Kamil Liber na 24 miejscu. W kategorii M┼éodzie┼╝y Starszej para Paulina Karpi┼äska i Grzegorz ┼Ülusarski wywalczyli 17 pozycj─Ö.

Ju┼╝ 21 i 22 lutego tancerze, tym razem pary latynoameryka┼äskie, przyjad─ů na mistrzostwa do Elbl─ůga. W turnieju b─Ödzie mo┼╝na zobaczy─ç najlepsze w Polsce pary amatorskie ta┼äcz─ůce samb─Ö, cha-ch─Ö, paso doble, rumb─Ö i jive'a. B─Öd─ů walczy─ç nie tylko o medale, ale - co wa┼╝niejsze - o mo┼╝liwo┼Ť─ç reprezentowania naszego kraju na arenie mi─Ödzynarodowej w Mistrzostwach ┼Üwiata czy Europy.

Mistrzostwa Polski FTS w ta┼äcach latynoameryka┼äskich odb─Öd─ů si─Ö w hali MOS przy ul. Ko┼Ťciuszki. Bilety w cenach: 40 z┼é (na trybuny) oraz 100 z┼é (przy stoliku) s─ů do nabycia w kasie CSE ÔÇ×┼ÜwiatowidÔÇŁ.