bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Elbląska Liga Tańca ruszyła

2012-03-20,

Kategoria : Aktualności

W marcu, w czterech elbląskich szkołach podstawowych rozpoczęły się zajęcia z tańca towarzyskiego w ramach Elbląskiej Ligi Tańca. Pierwszym spotkaniom towarzyszyły duże emocje.  

 

- Dzieci z niecierpliwością oczekiwały pierwszych zajęć tanecznych – mówi wychowawczyni klasy II a, Pani Luiza Jankowska z SP nr 23 – Z ogromnym entuzjazmem dopytywały nas o zajęcia i praktycznie był to główny temat rozmów przez ostatnie tygodnie.

 

Przypominamy, że Elbląska Liga Tańca jest przedsięwzięciem skierowanym do uczniów klas drugich czterech elbląskich szkół podstawowych – SP 4, SP 6, SP 12, SP 23. W ramach zadania od marca do czerwca, a potem od września do grudnia, raz w tygodniu na szkolnych salach gimnastycznych, będą odbywały się zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego. Poprowadzą je instruktorzy i jednocześnie tancerze Formacji „LOTOS – Jantar”. Nowe umiejętności, dzieci będą mogły zaprezentować rodzinie i kolegom, podczas czterech turniejów, które zostaną dla nich przygotowane. Część z nich odbędzie się przy znanych już w naszym mieście, imprezach tanecznych – OTTT „Pomosty” czy Festiwal „Baltic Cup”, co pozwoli nowicjuszom poczuć smak profesjonalnych zawodów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid”.

 

Wszystkich uczestników, na razie, czekają cztery miesiące intensywnych ćwiczeń tanecznych. Na szczęście początki okazały się bardzo udane.

- W tych dzieciach są ogromne chęci nauki tańca – mówi instruktorka tańca w SP 23 – Na pierwszych zajęciach pytały o wszystko: jakich, tańców będą się uczyć, czy powinny tańczyć w baletkach czy mogą w trampkach. Bardzo ucieszyła je wiadomość, że wspólnie tańczymy nie tylko do końca roku szkolnego, ale także po wakacjach. Z przejęciem zareagowały również na wieści o turniejach, w których wezmą udział i już pytały o stroje. Biorąc pod uwagę duży zapał, jaki dzieci pokazały, przypuszczam, że będzie mi się z nimi świetnie pracowało.

 

Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się jak dzielony jest taniec towarzyski, uczyły się, jaką powinny przyjąć postawę oraz jak wchodzić w muzykę.

- Zajęcia bardzo nam się podobają - mówi Narine z SP 6 – Uczyliśmy się tańczyć po kwadracie i okazało się, że są to kroki do walca angielskiego, a potem była jeszcze cha-cha.

Podczas drugich zajęć doszła nauka samby.   

- Ja czekam na naukę jive, ponieważ lubię szybkie tańce – stwierdza Patrycja z SP nr 12 – ale jak uczyliśmy się samby też było bardzo fajnie.   

 

Przedsięwzięcie wzbudziło żywe zainteresowanie również rodziców, niektórzy z chęcią przypatrywali się pierwszy zajęciom swoich pociech.

- Bardzo lubimy taniec towarzyski - mówi Pani Marta, mama Szymona z SP 4 – wraz z starszą córką i synem uwielbiamy Baltic Cup i chętnie w nim uczestniczymy, ogromnie cieszy nas fakt, że w tym roku, będziemy mogły podziwiać Szymona na parkiecie podczas festiwalu.

 

Wszystkim uczestnikom Elbląskiej Ligi Tańca życzymy dużego zapału do tańca.

Elbląska Liga Tańca została dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Elblągu.


Drukuj