bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Fitness w rytmie dance - AERODANCE

2012-11-05,

Kategoria : Aktualności

Aerodance to dynamiczne treningi oparte o układ choreograficzny łączący w sobie elementy fitness i tańca. Zajęcia przeznaczone są dla kobiet w każdym wieku, które chcą zdrowo i skutecznie uelastycznić swoje ciało oraz poprawić sylwetkę. To także propozycja dla Pań, które na myśl o siłowni dostają dreszcze, lubią za to muzykę i taniec.

 W Centrum Tańca „Promyk” godzinne zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki, a prowadzi je instruktorka Katarzyna Łukaszewska.

 - Pani Kasia to świetny instruktor, bardzo dba o nasze kręgosłupy, o to, żebyśmy sobie nie zrobiły krzywdy, a nawet podpowiada jak zdrowo się odżywiać – chwali jedna z uczestniczek,  Dorota. – Ponadto potrafi stworzyć bardzo wesołą atmosferę.

 Pierwsza część zajęć trwa ok. 30 min i jest to część dance, czyli nauka choreografii złożona z figur tanecznych i różnych elementów fitness.  

Na każde zajęcia przygotowuje inną choreografię, także nie ma problemu z dołączeniem do grupy nowych osób – mówi instruktorka Kasia. – Zawsze prowadzę naukę poszczególnych elementów do momentu aż cała grupa będzie potrafiła wykonać je prawidłowo. Choreografie są różne: łatwe i trudne, krótkie i długie, ale zawsze pełne energii i pozytywnych emocji oraz wysiłku. Mimo ciężkiej pracy, na zajęciach Panie często powtarzają, że tego im właśnie trzeba. Widząc pot i zmęczenie wiedzą, że praca przynosi efekty.

 Wszystkie Panie uczęszczające na aerodance zgodnie twierdzą, że jak człowiek zmęczony to zadowolony.

- Zajęcia wymagają od nas wysiłku, ale jednocześnie zapewniają dużo lepszą sprawność ruchową i jędrniejsze ciało – mówi Grażyna, uczestniczka aerodance. – Ponadto tutaj można dać upust stresowi i wyrzucić złą energię.

Druga część zajęć to praca nad poszczególnymi partami ciała – najczęściej nad udami, pośladkami i brzuchem. Wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie, a przy okazji kształtują smukłą sylwetkę.  Na koniec jest czas relaksu, czyli rozciąganie, odprężenie i wyciszenie. Przy spokojnej muzyce uczestniczki rozluźniają partie mięśni, uspokajają oddech i relaksują ciało po trudnej pracy.

- Podczas zajęć, instruktorka stale mówi nam, co dzieje się z naszymi mięśniami, nad czym obecnie pracujemy i co robić, żeby efekt ćwiczeń był jeszcze lepszy. Ponadto podpowiada jak uniknąć zakwasów – opowiada Edyta. - Na zajęciach jest świetna atmosfera oraz przyjazna i otwarta grupa kobiet.

Wśród uczestniczek zajęć są osoby, które przychodzą od początku istnienia kursu oraz te, które dopiero zaczęły. Wszystkie jednak bardzo chwalą czas spędzony na treningu.

Na aerodance chodzę praktyczni od początku, czyli od około 3 lat – mówi Dorota. –Próbowałam różnych form tanecznych, przerobiłam salsę, latin solo, zumbę i zostałam przy aerodance ponieważ najbardziej mi odpowiada. Zajęcia sprawiają mi dużo radości, dzięki nim potrafię wbiec bez zadyszki na 3 piętro.

Patrycja, studentka, na zajęcia chodzi od miesiąca – Na aerodance przyszłam bo chciałam schudnąć i ukształtować sylwetkę i rzeczywiście powoli widać efekty – mówi Patrycja. – Fajne jest to, że ćwiczenia są atrakcyjne dla osoby młodszej i nieco starszej. Nie należy obawiać się, że nie damy rady, zawsze można zrobić sobie chwilę odpoczynku i zebrać siły.

Również entuzjastycznie wypowiada się Ania, które na zajęcia przyszła prosto z łóżka.

Jestem jeszcze trochę chora i nawet mąż miał mi za złe, że wychodzę, ale nie potrafiłam odmówić sobie tej przyjemności – śmieje się uczestniczka.

Na zajęcia należy zabrać ze sobą wygodny strój sportowy, obuwie zmienne oraz butelkę wody. Niektóre ćwiczenia wykonywane są na leżąco dlatego warto również wziąć ze sobą mały ręcznik lub matę.

Aerodance odbywa się w każdy wtorek i czwartek, w godzinach 19:00 - 20:00

Koszt zajęć :

Karnet 4 wejścia – 60 zł

Karnet 8 wejść – 80 zł

Karnety należy wykorzystać w ciągu jednego miesiąca. Karnet nie jest przyporządkowany do jednej formy tańca, na ten sam karnet można wejść na zajęcia z Zumby, Lady Latino, Tańca Brzucha, Aerodance.


Drukuj