bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Formacja LOTOS-Jantar, II Wicemistrzem Świata

2013-09-16,

Kategoria : Aktualności

Dzisiaj, przed południem można było oglądać taneczną rywalizację na niezwykle wysokim poziomie. Na Mistrzostwach Świata w Sporcie Tanecznym, Formacja LOTOS – Jantar zdobyła III miejsce i tym samym została II Vice Mistrzem Świata w Formacjach Standardowych.

Dziś w mieście Kaohsiung na Tajwanie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Sporcie Tanecznym (WDSF World Dance), w których bierze udział blisko 800 tancerzy różnych stylów tanecznych.

Jeszcze przed południem zakończyła się najważniejsza dla Elbląga dyscyplina – czyli rywalizacja formacji tanecznych w stylu standardowym. Elbląska Formacja LOTOS – Jantar wytańczyła brązowy medal i tym samy została II Wice Mistrzem Świata.

Przygotowując się do Mistrzostw  – zespół od czerwca intensywnie pracował pod kierunkiem niemieckiej trenerki i choreograf – Ariane Schiessler oraz trenera zespołu Antoniego Czyżyka.

Formacja LOTOS – Jantar nie miała łatwego zadania, bowiem rywalizowała z siedmioma drużynami z całego świata. Na K-Arenie elblążanie zatańczyli dynamiczny układ „Tribute to Michael Jackson” do muzyki Michalea Jacksona.

Najlepszym zespołem wśród konkurujących, okazała się niemiecka Formacja Braunschweig TSC, zdobywając 38.25 punktów, srebro zdobyła Formacja z Rosji – VERA Tyumen uzyskując punktów 37,5, a elbląscy tancerze otrzymali 35,75 punktów i tym samym trzecie miejsce na podium.

Formacji LOTOS – Jantar serdecznie gratulujemy!

Szkolenia w ramach zadania pn. "W drodze do mistzrostwa - cykl szkoleń, przygotowanie do zawodów rangi mistrzowskiej" realizowanego przy wsparciu Prezydenta Miasta Elbląga.