bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Hiszpańskie rytmy – warsztaty z flamenco

2017-10-06,

Kategoria : Aktualności

 Taniec flamenco to niezwykła przygoda, w którą możesz wybrać się z Centrum Tańca Promyk w niedzielne popołudnie - 22 października. Wstęp bezpłatny.

Flamenco to zjawisko wywodzące się z kultury andaluzyjskich Cyganów, posiadające swoje korzenie w tańcach orientalnych. Rozprzestrzeniło się w Hiszpanii wraz z przybyciem Cyganów i głównie kojarzy się z tym właśnie krajem. Jest to zjawisko, które zawiera w sobie muzykę, śpiew, strój, zachowanie i taniec. Spotkanie w Centrum Tańca Promyk skupione będzie na tańcu.

 

Flamenco to taniec bardzo wyrazisty pełen ekspresji i autentycznych emocji. W tańcu tym ręce poruszają się powoli, z niezwykłą gracją i starannością, nogi natomiast, silne i dynamiczne, wystukują skomplikowane rytmy. Jest bardzo wiele rodzajów flamenco, a najbardziej widowiskową i jednocześnie najprostszą odmianą jest Sevillanas.

 

- Sevillanas jest tańcem bardzo popularny w całej Hiszpanii, tańczonym na fiestach, dyskotekach i wielu różnych imprezach – mówią organizatorzy – Bardzo często to właśnie od niego zaczyna się naukę flamenco. Tradycyjnie tańczy się go w parach, ale można je wykonywać solo, z rekwizytami (np. wachlarz, chusta), oraz w grupie. I to właśnie ten rodzaj flamenco będzie można zobaczyć oraz zatańczyć w Centrum Tańca Promyk.

 

Spotkanie pod hasłem „Hiszpańskie rytmy” odbędzie się w niedzielę, 22 października w godz. 17:00 – 19:00 w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80.

 

- Spotkanie będzie bezpłatne ponieważ jest realizowane w ramach zadania „Strzeż się tycia wybierz  zdrowy styl życia”, które zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Elbląg –dodaje koordynator projektu Joanna Karpiuk.    


Drukuj