bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

„Jantar” na podium

2015-11-23,

Kategoria : Aktualności

W ubiegłą sobotę pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” brały udział w turniejach tanecznych
 w Brodnicy i Koszalinie, zdobywając miejsca na podium.

W sobotę w Brodnicy odbył się IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brodnicy.

- Elbląscy tancerze pokazali klasę i wytańczyli sześć miejsc na podium – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk”. – Kuba Królikowski i Katarzyna Obrębska zdobyli pierwsze miejsce w kategorii 14-15 lat, klasa C w stylu standardowym i tym samym otrzymali klasę taneczną B w stylu standardowym.

Równie dobrze zaprezentowała się para Jakub Frąszczak i Alicja Pawłowska, którzy złoto wytańczyli stylem latynoamerykańskim w kategorii wiekowej pow. 15 lat w klasie C.

Na miejscu drugim uplasowała się para Kacper Śmieszny i Aniela Zagaja (kat. 14-15 lat, klasa B, styl standardowy), Paweł Skwira i Monika Pawłowska (kategoria wiekowa 12-13 lat, klasa C, styl standardowy), a trzecie miejsce zdobył Bartek Bloch i Julka Wieteska w kategorii 12-13 lat, klasa C, styl standardowy. Na turnieju nie zabrakło pary seniorów – Arkadiusz i Beata Kurowscy startowali w kategorii Seniorzy II, klasa E i w obu stylach wywalczyli srebrny medal.

Również w sobotę podczas Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Koszalinie, rozegrane zostało Grand Prix ekstraklasy Federacji Tańca Sportowego, w którym udział wzięła elbląska para Kordian Zagaja i Ewa Żylińska. Kordian i Ewa startowali w kategorii Dorośli, prezentując się w stylu standardowym i zdobyli czwarte miejsce.

Szkolenia realizowane w ramach zadania "Wspieranie szkolenia sportowego zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar" przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga"