bm1 bm2 bm3 bm6 bm7 bm8

Jeden procent podatku dla Stowarzyszenia JANTAR

2018-01-02,

Kategoria : Aktualności

Sprawdź, czy możesz przekazać 1% podatku, wybierz organizację pożytku publicznego (OPP), którą chcesz wesprzeć, wypełnij PIT i zapłać podatek.  

Wpłata na OPP nie jest darowizną, bo przekazuje się pieniądze, które i tak stanowią podatek - tak więc podatnik decyduje po prostu czy woli je przekazać Skarbowi Państwa, czy może lepiej którejś z organizacji pozarządowych, które potrafią znacznie lepiej je wykorzystać. Nawet niewielką kwotę warto przekazać na rzecz OPP, z wielu kilkuzłotowych wpłat może uzbierać się znacząca suma.

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP") wpisujemy nazwę i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym nasza organizacja.

Nasze dane: Stowarzyszenie Jantar

Numer  KRS: 0000030520

Stowarzyszenie JANTAR w Elblągu powstało w 1986 roku z inicjatywy rodziców, tancerzy, przyjaciół tańca skupionych wokół Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, który od ponad 30 lat aktywnie działa na rzecz propagowania tańca wśród społeczeństwa elbląskiego, jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz uczenia kultury i sportu. 

Stowarzyszenie aktywnie działa na rzecz rozwijania kultury tanecznej w Elblągu. Przy współpracy z samorządem lokalnym prowadzi zajęcia taneczne dla uczniów elbląskich szkół podstawowych, organizuje międzynarodowe i ogólnopolskie turnieje tańca, przygotowuje programy popularyzujące aktywność fizyczną dla chętnych niezależnie od wieku i płci. Organizacja zajmuje się także  promocją tradycji i zwyczajów ludowych obecnych na terenach Warmii i Mazur. Realizuje projekty mające na celu ochronę i promocję dziedzictwa materialnego i niematerialnego Warmii i Mazur oraz animację i edukację kulturalną mieszkańców tych regionów.

Stowarzyszenie JANTAR status organizacji pożytku publicznego (OPP) posiada od 6.05.2004 r.


Drukuj