bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Magia orientu czyli spotkanie z tańcem brzucha

2017-09-15,

Kategoria : Aktualności

Klimat i muzyka orientu, nauka zmysłowych i miękkich ruchów to wszystko podczas warsztatów z tańca brzucha, które odbędą się w Centrum Tańca Promyk. Wstęp bezpłatny.

 

Taniec brzucha, znany również jako taniec wschodni, taniec orientalny lub belladance w oryginale nazywa się „raks sharki". Jest jednym najstarszych kobiecych tańców świata, od wieków przekazywany w krajach arabskich z matki na córkę w prawie niezmienionej formie.

Zyskał miano tańca uwodzenia.

 

- Taniec brzucha to magia, kobiecość, subtelność z nutką kokieterii – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk - Każdej Pani pozwoli poczuć się zmysłowo i kusząco. Uczy gracji i wdzięku. Udowadnia, że aby być ponętną wcale nie trzeba mieć idealnej sylwetki. Świetnie pomaga w pozbyciu się kompleksów i dostrzeżeniu uroku swojego ciała.

 

Taniec brzucha nie posiada żadnych spisanych reguł, jest sztuką żywą, która ciągle rozwija się i zmienia. Bazuje na łagodnych i miękkich ruchach rąk, brzucha i bioder. Jest też formą harmonizowania ciała, umysłu i ducha. Może być zabawą, ale i sposobem na zgłębienie siebie.

- Aby bliżej poznać ten egzotyczny taniec warto przyjść na spotkanie podczas którego odbędzie się pokaz oraz warsztaty – mówi Joanna Karpiuk – Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Strzeż się tycia wybierz zdrowy styl życia” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg i poprowadzi je specjalistka Agnieszka Nailah Urbaniak

Agnieszka Nailah Urbaniak to dyplomowany instruktor tańca sportowego ze specjalizacją Belly Dance. Z tańcem orientalnym związana od 2006 roku. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia  - Vice mistrzyni Polski 2014 podczas Mistrzostw Polski Belly Dance w trzech kategoriach: Belly Dance Show, Folklor Arabski oraz Klasyczny Taniec Orientalny, Miss Belly Dance Poland 2013, Vice mistrzyni Europy Wschodniej 2012 w klasycznym tańcu orientalnym.

Spotkanie „Magia orientu” odbędzie się w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80,  24 września /niedziela/ w godz. 17:00 – 18:30. Wstęp bezpłatny.


Drukuj