bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Mistrzowie Elbląskiej Ligi Tańca

2016-12-19,

Kategoria : Aktualności

W piątek zostali wyłonieni najlepsi tancerze Elbląskiej Ligi Tańca. Aż dwanaście osób zdobyło finałowe miejsca.

 

16 grudnia na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbył się drugi i ostatni turniej w ramach przedsięwzięcia Elbląska Liga Tańca. Turniej jednocześnie był podsumowaniem 8 miesięcznego programu, którym objęte zostały trzy klasy z elbląskich szkół podstawowych – SP 9, SP 18 i SP 19. Łącznie w projekcie udział wzięło 72 dzieci, które na szkolnych salach gimnastycznych, w trakcie roku szkolnego, uczyły się tańców standardowych i latynoamerykańskich.

 

Piątkowy turniej rozpoczął się uroczystym przemarszem wszystkich uczestników. Wszystkich zgromadzonych, czyli dzieci, dyrekcję szkół, nauczycieli oraz rodziców i bliskich tancerzy przywitał Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i jednocześnie trener Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – Antoni Czyżyk. Następnie dzieci z SP 9 zaprezentowały poloneza, którego przygotowały jako niespodziankę dla publiczności. Organizatorzy nie byli dłużni i również przygotowali niespodziankę w formie pokazu tańców standardowych i latynoamerykańskich w wykonaniu pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – Karola Ledwosińskiego i Aleksandry Ławrynowicz.

 Po części oficjalnej rozpoczęła się rywalizacją o tytuł mistrzów Elbląskiej Ligi Tańca. Każda klasa występowała w osobnej prezentacji i tańczyła taki sam zestaw tańców: walca angielskiego, walca wiedeńskiego, sambę, cha-chę i jive. Dzieci prezentowały się przed 3 osobową komisją sędziowską.

 Spośród wszystkich uczestników zostało wyłonionych sześć najlepszych chłopców i sześć najlepszych dziewczynek. Każda klasa miała finalistów. Poniżej wyniki:

 I miejsce – Bartosz Woliński z SP 9

I miejsce – Krzysztof Czarnecki z SP 19

I miejsce – Kornelia Wasiłyszyn z SP 9

I miejsce – Patrycja Jankowska z SP 19

 

II miejsce – Aleks Grzelak z SP 18

II miejsce – Tymon Wrzos z SP 18

II miejsce – Zuzanna Ilska z SP 19

II miejsce – Emilia Waluszkiewicz z SP 18

 

III miejsce – Oskar Beczkowski z SP 9

III miejsce – Krzysztof Samol z SP 9

III miejsce –Miriam Majewska z SP 18

III miejsce –Julia Jaroszewska z SP 9

 

Finaliści otrzymali medale, a dzieci, które zdobyły pierwsze miejsca – puchary. Każdy uczestnik otrzymał także upominek. Na ręce Pań wychowawczyń każdej klasy zostały wręczone puchary za udział w 8 miesięcznym projekcie.  

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć w galerii

 

              Elbląska Liga Tańca została zrealizowana w ramach zadania pod nazwą „Taniec – moja dyscyplina sportu” dofinansowanego przez Urząd Miejski.


Drukuj