bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Nauka nie tylko tańca

2017-09-20,

Kategoria : Aktualności

Piękna postawa, dobra pamięć, bogata wyobraźnia i umiejętności taneczne to tylko wybrane zalety uczęszczania na zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego.

 

Taniec towarzyski to dziesięć różnorodnych tańców podzielonych na dwa style: standardowy i latynoamerykański. Styl standardowy jest dostojniejszy i pełen wdzięku, a latynoamerykański żywiołowy i bardziej skoczny. Nauka zaczyna się od zapoznania kroków podstawowych każdego tańca, następnie  dzieci poznają figury aby później łączyć je w jedną spójną całość. Taniec towarzyski dzięki swej różnorodności jest bardzo wyjątkowy ponieważ umożliwia bardzo wszechstronny rozwój. Rozmaite tempo tańców standardowych i latynoamerykańskich wymuszające różnorodny ruch taneczny wpływa na rozwój takich cech motoryki, jak szybkość, skoczność, zwinność i wytrzymałość oraz rozwija wyobraźnię. Konieczność równoczesnego i sprawnego wykonania figur w określonym czasie wyrabia z kolei szybką orientację, umiejętność koncentracji oraz uwagę, co wpływa na sprawniejsze myślenie i lepszą pamięć. Kurs tańca towarzyskiego pomaga również kształtować prawidłową prostą postawę i zadbać o smukłą sylwetkę.

 

- Taniec pozytywnie wpływa także na psychikę dziecka ponieważ umożliwia mu rozładowanie emocji i stresu oraz sprawia radość – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk – Dodatkowo pomaga w pokonywaniu nieśmiałości, wyrobieniu pewności siebie oraz stwarza możliwość rozwoju zdolności twórczych. Podczas zajęć instruktorzy również zaznajamiają uczestników z  zasadami odpowiedniego zachowania się w towarzystwie, a tańczące w parze z dzieci uczą się uprzejmości, grzeczności wobec partnera i współdziałania.

 

Zajęcia z tańca towarzyskiego odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w godz.. 10:00 – 11:00  na sali sportowo-widowiskowej w CSE Światowid, przy pl. Jagiellończyka 1.

 

- Na pierwsze zajęcia dziecko może wejść bez karnetu i sprawdzić czy zajęcia mu odpowiadają – dodają organizatorzy.


Drukuj