bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Nominacja do udziału w Pucharze Europy

1970-01-01,

Kategoria : Aktualności

Za nami taneczny weekend, podczas którego pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” walczyły o miejsca na podium na ogólnopolskich zawodach w Sopocie.

Czołowa para klubu - Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz - tańczyła na Pucharze Polski, gdzie zajęła wysokie II miejsce. Lokata ta dała jej nominację do startu na Pucharze Europy, który odbędzie się 3 lipca 2015 w Niemczech w miejscowości Wuppertal.

W sobotę 25 kwietnia reprezentanci EKT „Jantar” brali także udział w Pomorskim Festiwalu Tańca, który był organizowany w Sopocie. Najlepiej poszło parze Klaudia Kędzierska, Karol Magalski, która w swojej kategorii wiekowej 14-15 lat, klasie B zajęła I miejsce
w standardzie i II miejsce w tańcach latynoamerykańskich. Do równie dobrych startów można zaliczyć występ pary Ewa Żylińska, Kordian Zagaja (kat. pow. 15 lat, klasa taneczna B), która wywalczyła II miejsce w standardzie i III miejsce w łacinie.

Z kolei w kategorii 14-15 lat, klasie tanecznej C w tańcach latynoamerykańskich III miejsce wywalczyła para Weronika Lewandowska i Adrian Kiełczewski, natomiast w standardzie również III miejsce zajęła para Katarzyna Obrębska, Jakub Królikowski.

Szkolenia realizowane w ramach zadania "Wspieranie szkolenia sportowego zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar" przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Elbląga"