bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Poczuj ten beat i tańcz hip-hop

2017-02-17,

Kategoria : Aktualności

 Dobra zabawa, zastrzyk energii, poprawa sprawności fizycznej i zwiększenie odporności oraz spora dawka endorfin – to wszystko gwarantuje taniec. Prócz tego jest to możliwość oderwania się od codziennych obowiązków i nabrania pewności siebie. Czy potrzeba więcej argumentów, żeby zapisać swoje pociechy na kurs tańca hip-hopu?

 

Jeśli już mówimy o hip-hopie, warto poznać kilka faktów na jego temat. Kultura hip-hopu powstała          w południowej dzielnicy Nowego Yorku – Bronksie w latach 70. XX wieku i w zawrotnym tempie opanowała cały świat. Możemy dostrzec  ją w muzyce, tańcu, stylu ubierania czy też w sztuce, którą wyrażają uliczne malunki zwane potocznie graffiti. Do elementów kultury hip-hopowej należą także: beatbox – czyli naśladowanie efektów muzycznych, breakdance – taniec, rap (MCing) – recytowanie rymujących się słów w towarzystwie akompaniamentu czy Djing – czyli tworzenie i odgrywanie muzyki za pomocą gramofonu. Do Polski kultura hip-hopu trafiła w latach 90’ XX wieku i do dnia dzisiejszego jest bardzo popularna.

Hip – hop to mieszanka różnych stylów muzyki rozrywkowej, uczy poczucia rytmu i wzmacnia kondycję.  Taniec hip-hopowy jest też świetną zabawą, zwłaszcza dla dzieci, ponieważ dostarcza im dużo ruchu, który jest bardzo ważnym elementem w rozwoju młodych ludzi. Niestety nastały czasy, w których młodzież unika zajęć wf-u więc my – jako rodzicie, powinniśmy zaszczepić w naszych dzieciach miłość do sportu. Dlaczego więc nie miałby być to taniec? Prócz wyżej wspomnianych zalet, jest to dobra okazja do poznania nowych ludzi, a może nawet do nawiązania przyjaźni, które przetrwają długie lata.

Zajęcia hip-hopu odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 16:30, uczestniczyć w nich mogą dzieci już od już od 6 roku życia. Zajęcia prowadzi doświadczony instruktor Jacek Suchański.


Tekst: Agnieszka Pawowicz


Drukuj