bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

"Pomosty" - ostatni turniej sezonu

2012-06-25,

Kategoria : Aktualno┼Ťci

W sobot─Ö, 23 czerwca, w CSE ÔÇ×┼ÜwiatowidÔÇŁ odby┼é si─Ö Og├│lnopolski Turniej Ta┼äca ÔÇ×PomostyÔÇŁ. Od rana do wieczora mo┼╝na by┼éo podziwia─ç popisy par, prezentuj─ůcych r├│┼╝ny poziom taneczny.

W turnieju udzia┼é wzi─Ö┼éo ponad 200 par. Do tanecznej rywalizacji stan─Ö┼éy pary z 37 klub├│w z ca┼éej Polski min: z Warszawy, Pi┼éy, Szczecina, Radomia, Bydgoszczy, Torunia, Koszalina, Ko┼éobrzegu, Olsztyna, Mor─ůga, Helu, Gda┼äska, Gdyni, Kwidzyna, K─Ötrzyna, S┼éupska, Sopotu, Nowego Miasta Lubawskiego oraz z Kaliningradu.

Zawody rozegrane zosta┼éy w osiemnastu klasach tanecznych i kategoriach wiekowych. Turniej podzielony by┼é na trzy bloki. W pierwszym zaprezentowa┼éy si─Ö pary z klas─ů taneczn─ů E. Rywalizowali ze sob─ů tancerze od najm┼éodszej kategorii wiekowej - 8-9 lat, a┼╝ do m┼éodzie┼╝y pow. 15 roku ┼╝ycia.

W drugiej cz─Ö┼Ťci turnieju mo┼╝na by┼éo zobaczy─ç popisy par z klas─ů taneczn─ů D, we wszystkich kategoriach wiekowych. Na koniec zata┼äczyli, najbardziej do┼Ťwiadczeni tancerze z wysokimi klasami: C i B, a tak┼╝e pary senior├│w.

Taneczne zmagania ocenia┼éa dziewi─Öcioosobowa komisja s─Ödziowska, kt├│ra przyznawa┼éa punkty za technik─Ö taneczn─ů, ekspresj─Ö i muzykalno┼Ť─ç. Po ka┼╝dym bloku odby┼éo si─Ö uroczyste wr─Öczanie medali oraz nagr├│d.

Podczas turnieju a┼╝ dziewi─Ö─ç par uzyska┼éo awans do wy┼╝szej klasy tanecznej, w tym jedna para z Elbl─ůga: Judyta Nowaczyk i Dawid Piotrowski, otrzymali klas─Ö B w stylu standardowym.

Elbl─ůscy tancerze dzielnie walczyli o najlepsze wyniki w rodzinnym mie┼Ťcie. ┼ü─ůcznie zdobyli 6 z┼éotych, 2 srebrne, oraz 5 br─ůzowych medali.

Jak co roku publiczno┼Ť─ç dopisa┼éa i przez ca┼é─ů imprez─Ö gromkimi brawami zagrzewa┼éa do walki swoich faworyt├│w.┬á

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".

Og├│lnopolski Turniej Ta┼äca Sportowego ÔÇ×PomostyÔÇŁ zosta┼é dofinansowany ze ┼Ťrodk├│w Urz─Ödu Miasta w Elbl─ůgu.

 

Wyniki par z EKT ÔÇ×JantarÔÇŁ:

8-9, Klasa: E, Styl: Kombinacja 6T

2 miejsce - Bartosz Bloch, Julia Wieteska

10-11, Klasa: E, Styl: Kombinacja 6T

7 miejsce - Maciej Borawski, Julia Konopko         

8 miejsce - Maciej Zalewski, Julia Grabowska      

9 miejsce - Maksymilian Rozbicki, Nikola Cenkner

12-13, Klasa: E, Styl: Kombinacja 8T

1 miejsce - Marcel Tworkowski, Paulina Ławrynowicz

14-15, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8T

6 miejsce - Mateusz Zajdel, Justyna Długołęcka

10-11, Klasa: D, Styl: Kombinacja 6T

4 miejsce - Gabriel Ciechorski, Aleksandra Ławrynowicz

7 miejsce - Karol Ledwosiński, Klaudia  Wewersowicz

8 miejsce - Paweł Szukiewicz, Marianna Karman 

12-13, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8T

3 miejsce - Karol Pietruszka, Blanka Szczepura 

Pow. 15, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8T

1 miejsce - Marcin Kobierowski, Natalia Bartosińska

14-15, Klasa: C, Styl: Standard

3 miejsce - Dawid Piotrowski, Judyta Nowaczyk 

7 miejsce - Maciej Warda, Natalia Konopko

10 miejsce - Jakub Fr─ůszczak, Agata Pietrowska

Pow. 15, Klasa: C, Styl: Standard

1 miejsce - Damian Drozd, Monika Sokołowska

14-15, Klasa: B, Styl: Standard

5 miejsce - Paweł Beńko, Dorota Lis                  

6 miejsce - Kordian Zagaja, Adrianna Sosik

7-8 miejsce - Mateusz Wawro, Justyna Lipa

9 miejsce - Grzegorz Ślusarski, Sandra  Szczepańska

Pow. 15, Klasa: B, Styl: Standard

1 miejsce - Łukasz Pierwienis, Małgorzata Tkaczuk

6 miejsce - Damian Tkaczuk, Paulina Sosnowska

9 miejsce - Tomasz Łobocki, Magdalena Czuba

10 miejsce - Mateusz Szmurło, Martyna Nowaczyńska 

Pow. 35, Klasa: Brak, Styl: Latin-4

1 miejsce - Jarosław Kraiński, Anna Kraińska

2 miejsce - Mariusz Dziurawiec, Agnieszka Dziurawiec

5 miejsce - Krzysztof Śmiechowski, Marta Hajkowicz

Pow. 15, Klasa: C, Styl: Latin

3 miejsce - Damian Tkaczuk, Paulina Sosnowska

5 miejsce - Damian Drozd, Monika Sokołowska

14-15, Klasa: C, Styl: Latin

6 miejsce - Maciej Warda, Natalia Konopko

7 miejsce - Jakub Fr─ůszczak, Agata Pietrowska

14-15, Klasa: B, Styl: Latin

3 miejsce - Paweł Beńko, Dorota Lis

6 miejsce - Kordian Zagaja, Adrianna Sosik 

Pow. 15, Klasa: B, Styl: Latin

7 miejsce - Łukasz Pierwienis, Małgorzata Tkaczuk 

10 miejsce - Mateusz Szmurło, Martyna Nowaczyńska

11 miejsce - Tomasz Łobocki, Magdalena Czuba

Pow. 35, Klasa: Brak, Styl: Standard-4

1 miejsce - Mariusz Dziurawiec, Agnieszka Dziurawiec  

3 miejsce -Jarosław Kraiński, Anna Kraińska

6 miejsce - Krzysztof Śmiechowski, Marta Hajkowicz


Drukuj