bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Poszukiwania mistrz├│w parkietu

2012-02-17,

Kategoria : Aktualno┼Ťci

Elbl─ůski Klub Ta┼äca ÔÇ×Jantar" mo┼╝e poszczyci─ç si─Ö fantastycznymi tancerzami zdobywaj─ůcymi dla naszego miasta rozg┼éos w kraju i za granic─ů. To w┼éa┼Ťnie w progach klubu szkoli si─Ö Formacja LOTOS - JANTAR, wielokrotni Mistrzowie Polski i dwukrotni Mistrzowie ┼Üwiata Formacji Standardowych. Tak─ů tradycj─Ö warto kontynuowa─ç. Dlatego te┼╝ Stowarzyszenie ÔÇ×Jantar" wraz z CSE ÔÇ×┼Üwiatowid" podejmuje coraz to nowe projekty, kt├│re mog─ů przyczyni─ç si─Ö do znalezienia w┼Ťr├│d m┼éodych elbl─ů┼╝an kolejnych mistrz├│w ta┼äca.

 

Co┼Ť nowego - Elbl─ůska Ligia Ta┼äca

- Pragniemy trafi─ç z ofert─ů do jak najwi─Ökszej grupy dzieci - m├│wi trener Antoni Czy┼╝yk. - W tym roku chcemy stworzy─ç szanse m┼éodym elbl─ů┼╝anom wzi─Öcia udzia┼éu w szkoleniach z zakresu ta┼äca sportowego. Dlatego powo┼éujemy do ┼╝ycia Elbl─ůsk─ů Lig─Ö Ta┼äca, dzi─Öki kt├│rej nie tylko zdobywamy nowych pretendent├│w do miana najlepszych tancerzy, ale rozpowszechniamy taniec jako aktywn─ů i warto┼Ťciow─ů form─Ö sp─Ödzania wolnego czasu.

W ramach Elbl─ůskiej Ligi Tanecznej odb─Ödzie si─Ö cykl szkole┼ä z zakresu ta┼äca towarzyskiego oraz zostan─ů zorganizowane turnieje weryfikuj─ůce nabyte przez uczestnik├│w umiej─Ötno┼Ťci. Projekt adresowany jest do uczni├│w klas drugich, czterech elbl─ůskich szk├│┼é podstawowych - SP nr 4, SP nr 6, SP 12, SP nr 23. W ka┼╝dej z powy┼╝szych szk├│┼é, dla jednej wybranej klasy, odb─Öd─ů si─Ö cykliczne spotkania szkoleniowe. Zaj─Öcie taneczne realizowane b─Öd─ů na szkolnych salach gimnastycznych i zostan─ů przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktor├│w ta┼äca standardowego i latynoameryka┼äskiego.

- Bardzo podoba nam si─Ö pomys┼é prowadzenia zaj─Ö─ç z zakresu ta┼äca towarzyskiego - m├│wi Jolanta Piekarska, dyrektor SP 12 w Elbl─ůgu. - To doskona┼éy spos├│b na rozwijanie osobowo┼Ťci, zainteresowa┼ä, sprawno┼Ťci fizycznej. Im wi─Öcej dziecko pr├│buj─Ö r├│┼╝nych form rozwoju, tym w przysz┼éo┼Ťci jest bardziej otwarte i tw├│rcze, jednocze┼Ťnie nie sp─Ödza tyle czasu przed komputerem i telewizj─ů.

- Dzieci poznaj─ů co┼Ť nowego, aktywnie i ciekawie sp─Ödz─ů czas, os┼éuchaj─ů si─Ö z muzyk─ů i naucz─ů ta┼äczy─ç - dodaje Pani Iwona G┼éowi┼äska, wicedyrektor SP 23. - By─ç mo┼╝e w przysz┼éo┼Ťci uczniowie triumfowa─ç b─Öd─ů na parkietach i przynosi─ç naszej szkole chwa┼é─Ö.

Aby dzieci mog┼éy pokaza─ç, czego nauczy┼éy si─Ö na zaj─Öciach, zostan─ů zorganizowane cztery turnieje. Udzia┼é w nich wezm─ů wszyscy uczestnicy projektu. Podczas zawod├│w komisja s─Ödziowska b─Ödzie ocenia┼éa ka┼╝d─ů par─Ö i przyznawa┼éa jej punkty, sumowane po ka┼╝dych zawodach. Stworzy si─Ö w ten spos├│b - Elbl─ůska Liga Taneczna. Trzy spo┼Ťr├│d przewidzianych zawod├│w zostan─ů zorganizowane przy turniejach, kt├│re na sta┼ée wpisa┼éy si─Ö w kalendarz imprez naszego miasta, b─Öd─ů to Turniej Ta┼äca ÔÇ×Ba┼╝ant", Turniej Ta┼äca Sportowego ÔÇ×Pomosty" oraz przy Mi─Ödzynarodowym Festiwalu Ta┼äca ÔÇ×Baltic Cup".

Poza turniejami, kt├│re Stowarzyszenie ÔÇ×Jantar" wraz z CSE ÔÇ×┼Üwiatowid" zorganizuje dla adept├│w Elbl─ůskiej Ligii Ta┼äca, w nowym roku odb─Öd─ů si─Ö, znane ju┼╝ elbl─ů┼╝anom zawody taneczne - Og├│lnopolskie Turniej Ta┼äca Sportowego ÔÇ×Jantar" oraz Festiwal ÔÇ×Konfrontacje Taneczne".

 

Turnieje dla pocz─ůtkuj─ůcych i profesjonalist├│w

Aby u┼éatwi─ç wej┼Ťcie na parkiet nowicjuszom z Elbl─ůskiej Ligii Ta┼äca, pierwsze zawody odb─Öd─ů si─Ö przy Turnieju Ta┼äca ÔÇ×Ba┼╝ant", imprezie skierowanej do wszystkich ┼Ťwie┼╝o upieczonych tancerzy, kt├│rzy swoj─ů przygod─Ö z ta┼äcem rozpocz─Öli w miesi─ůcu wrze┼Ťniu. Do udzia┼éu zapraszane s─ů dzieci z sekcji i k├│┼éek tanecznych prowadzonych na terenie ca┼éego miasta.

- Podczas turnieju dzieci po raz pierwszy maj─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç zaprezentowania swoich umiej─Ötno┼Ťci przed publiczno┼Ťci─ů - m├│wi Joanna Karpiuk z CT ÔÇ×Promyk" - a pierwsze wyst─Öpy wi─ů┼╝─ů si─Ö z bardzo silnymi emocjami, zw┼éaszcza, ┼╝e widzowie zawsze dopisuj─ů.

Tegoroczna edycja Turnieju ÔÇ×Ba┼╝ant" b─Ödzie mia┼éa miejsce 28 kwietnia, a 29 kwietnia odb─Ödzie si─Ö Og├│lnopolski Turnieje Ta┼äca Sportowego ÔÇ×Jantar". Nieprzypadkowo imprezy zaplanowane zosta┼éy w tym czasie, 29 kwiecie┼ä to Mi─Ödzynarodowy Dzie┼ä Ta┼äca. Turniej ÔÇ×Jantar" to zawody, kt├│re zdoby┼éy ju┼╝ swoj─ů renom─Ö, dlatego do Elbl─ůga przyje┼╝d┼╝aj─ů tancerze z ca┼éej Polski, reprezentuj─ůcy r├│┼╝ny poziom.

- Dla naszych elbl─ůskich tancerzy turniej to mo┼╝liwo┼Ť─ç konfrontacji z parami z innych klub├│w, w warunkach bardzo komfortowych, poniewa┼╝ zawodom towarzyszy silny doping ze strony najbli┼╝szych i elbl─ů┼╝an - m├│wi trener Antoni Czy┼╝yk.

A w maju czekaj─ů kolejne taneczne atrakcje, kt├│re najbardziej zainteresuj─ů zwolennik├│w ta┼äca nowoczesnego. Po raz trzynasty odb─Ödzie si─Ö Festiwal ÔÇ×Konfrontacje Taneczne", czyli Turniej Formacji Ta┼äca Nowoczesnego. Podczas zawod├│w mo┼╝na b─Ödzie podziwia─ç uk┼éady m┼éodych amatorskich grup z ca┼éej Polski. Sportowcy zaprezentuj─ů si─Ö w r├│┼╝nych kategoriach: solo, duety, mini formacje i formacje. Przedstawi─ů choreografie wykorzystuj─ůc rozmaite style taneczne takie, jak: hip-hop, disco-dance, funky, modern jazz.

- W naszym mie┼Ťcie s─ů grupy ta┼äca nowoczesnego, kt├│re nie mog─ů doczeka─ç si─Ö rywalizacji na parkiecie - m├│wi Edyta Be┼äko, trener zespo┼éu Ta┼äca Nowoczesnego Hipnotic. - Podczas zawod├│w mo┼╝na nie tylko por├│wna─ç pomys┼éy na aran┼╝acje, ale jest to okazja do integracji ┼Ťrodowisk tanecznych, podczas kt├│rej zawi─ůzuj─ů si─Ö mi─Ödzy zespo┼éami prawdziwe przyja┼║nie.

W czerwcu odb─Ödzie si─Ö Turniej Ta┼äca Sportowego ÔÇ×Pomosty", przy kt├│rym rozegrany zostanie drugi turniej dla dzieci z Elbl─ůskiej Ligi Tanecznej. W ubieg┼éym roku na ÔÇ×Pomosty" przyjecha┼éo a┼╝ 120 par tanecznych w tym r├│wnie┼╝ pary z Kaliningradu. Tak liczn─ů grup─Ö uczestnik├│w przyci─ůga profesjonalna organizacja i zawsze bogata oprawa artystyczna.

Turnieje ÔÇ×Ba┼╝ant", ÔÇ×Jantar", ÔÇ×Pomosty" odb─Öd─ů si─Ö na sali sportowej w CSE ÔÇ×┼Üwiatowid".

A od 19 do 22 pa┼║dziernika wszystkich mi┼éo┼Ťnik├│w ta┼äca czeka prawdziwa uczta. Odb─Ödzie si─Ö 13. edycja Mi─Ödzynarodowego Festiwalu Ta┼äca ÔÇ×Baltic Cup" wraz z ni─ů taneczne show. Barwne stroje, pi─Ökne makija┼╝e plus fantastyczne uk┼éady pe┼éne wdzi─Öku, szyku na najwy┼╝szym poziomie zadowol─ů ka┼╝dego konesera ta┼äca.

W pi─ůtek 19 pa┼║dziernika odb─Ödzie si─Ö trzeci Turniej Elbl─ůskiej Ligii Tanecznej. Dla uczestnik├│w projektu b─Ödzie to mo┼╝liwo┼Ť─ç zata┼äczenia na profesjonalnym, przestronnym parkiecie przy ogromnej publiczno┼Ťci. M┼éodziutkim tancerzom dostarczy to niezapomnianych wra┼╝e┼ä.

- Baltic Cup to jedna z najbardziej presti┼╝owych imprez tanecznych, jakie odbywaj─ů si─Ö w naszym kraju - m├│wi Magdalena Czarnocka, koordynator Festiwalu ÔÇ×Baltic Cup". - Podczas turnieju mo┼╝na zobaczy─ç ca┼é─ů plejad─Ö najlepszych polskich oraz europejskich tancerzy, kt├│rzy zachwycaj─ů choreografi─ů i wyrazem artystycznym. ┼ü─ůcz─ůc tak du┼╝e imprez jak ÔÇ×Baltic Cup" czy turniej ÔÇ×Pomosty" z zawodami dla dzieci, integrujemy oba ┼Ťrodowiska: do┼Ťwiadczonych tancerzy i nowicjuszy. Tym samym zapoznajemy dzieci, z atmosfer─ů profesjonalnych zawod├│w, wprowadzamy w taneczny ┼Ťwiat. Tutaj zobacz─ů, na czym polega prawdziwa sportowa rywalizacja wed┼éug zasad fair-play. By─ç mo┼╝e w┼Ťr├│d tych dzieci znajdziemy przysz┼éych mistrz├│w parkietu, rozs┼éawiaj─ůcych nasze miasto.

Ostatni─ů imprez─ů, wie┼äcz─ůc─ů ca┼ée przedsi─Öwzi─Öcie Elbl─ůskiej Ligii Ta┼äca b─Ödzie turniej zrealizowany 8 grudnia, podczas kt├│rego nast─ůpi podsumowanie punkt├│w wypracowanych we wszystkich zawodach. Zostan─ů wy┼éonione najlepsze pary, a trzy pierwsze otrzymaj─ů medale. Dzieci, pragn─ůce dalej ta┼äczy─ç, b─Öd─ů mog┼éy rozwija─ç pasj─Ö w sekcji tanecznej EKT ÔÇ×Jantar".

 

Pierwsze kroki na kursie

Ka┼╝dy, kto kocha taniec od czego┼Ť musi zacz─ů─ç, a najlepiej od kursu ta┼äca. Dlatego Stowarzyszenie ÔÇ×Jantar" wraz z Centrum Ta┼äca ÔÇ×Promyk" systematycznie organizuj─ů nabory na zaj─Öcia taneczne. Jest w czym wybiera─ç poniewa┼╝ ÔÇ×Promyk" ma bogat─ů ofert─Ö, skierowan─ů do os├│b w ka┼╝dym wieku. Dla kilkulatk├│w s─ů zaj─Öcia z rytmiki, gdzie do grupy do┼é─ůczy─ç mo┼╝na w ka┼╝dej chwili. Dla nieco starszych pociech s─ů kursy ta┼äca nowoczesnego i towarzyskiego.

- W ubieg┼é─ů niedziel─Ö na sali sportowej w CSE ÔÇ×┼Üwiatowid" odby┼éy si─Ö pierwsze zaj─Öcia z kursu ta┼äca towarzyskiego - m├│wi Joanna Karpiuk. - Wszystkich, kt├│rzy chc─ů do┼é─ůczy─ç do grupy zapraszamy na drugie zaj─Öcia, kt├│re odb─Öd─ů si─Ö w sobot─Ö o godzinie 12.30, w CSE ÔÇ×┼Üwiatowid".

Na kursie, dzieci i m┼éodzie┼╝ b─Öd─ů mog┼éy pozna─ç podstawowe kroki z zakresu ta┼äc├│w latynoameryka┼äskich i standardowych. Dla starszych fascynat├│w ta┼äca jest r├│wnie┼╝ szereg ciekawych zaj─Ö─ç. Wraz z partnerem mo┼╝na zdecydowa─ç si─Ö na nauk─Ö ta┼äca towarzyskiego, w pi─ůtek o godzinie 19.30 w CT "Promyk" rozpoczyna si─Ö kurs ta┼äca towarzyskiego dla doros┼éych. Dla mi┼éo┼Ťnik├│w gor─ůcych rytm├│w jest propozycja zaj─Ö─ç z salsy i latin, lub co┼Ť bardziej imprezowego: zumba. Panie, kt├│re urzeka magia orientu mog─ů przyj┼Ť─ç na zmys┼éowy i egzotyczny taniec brzucha, a osoby lubi─ůce po┼é─ůczenia fitness i ta┼äca - na areodance.

 

Elbl─ůska Liga Ta┼äca oraz Og├│lnopolski Turniej Ta┼äca ÔÇ×Jantar" i Og├│lnopolski Turniej Ta┼äca ÔÇ×Pomosty" zosta┼éy dofinansowane ze ┼Ťrodk├│w Urz─Ödu Miasta w Elbl─ůgu.


Drukuj