bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Puchar im. Mariana Wieczystego w Elblągu

2013-02-18,

Kategoria : Aktualności

Do Elbląga ponownie trafił Puchar im. Mariana Wieczystego, tym razem zdobyła go para Mariusz i Agnieszka Dziurawiec.

16 lutego w Nowym Targu rozegrany został IV TTT o Puchar Profesora M. Wieczystego w kategoriach Hobby i Senior.             Z Elbląga do Nowego Targu pojechały dwie małżeńskie pary Mariusz i Agnieszka Dziurawiec oraz Wiesław i Maria Jankowscy.  Państwo Dziurawiec startowali w dwóch kategoriach: D Open Senior 1 oraz Senior Open. W pierwszej kategorii D Open Senior 1, pary klasy E i D prezentowały się w 8 tańcach. W stylu latynoamerykańskim rywalizowało 17 par, spośród których Państwo Dziurawiec byli najlepsi, natomiast w standardzie tańczyło 16 par, wśród których nasi tancerzy zajęli drugie miejsce. Suma uzyskanych punktów w obu stylach umożliwiła parze zdobycie Pucharu im. Mariana Wieczystego w powyższej kategorii. Pan Mariusz i Pani Agnieszka startowali również w drugiej kategorii Senior Open, skierowanej do wszystkich par pow. 35 roku, które musiały zaprezentować się w 10 tańcach. Tutaj Państwo Dziurawiec wytańczyli 3 miejsce w standardzie i 2 w tańcach latynoamerykańskich, co pozwoliło im na zdobycie drugiego miejsca na podium w tej kategorii.

Państwo Jankowscy startowali w kategorii D Open Senior 2, gdzie wytańczyli 9 miejsce w stylu standardowym i 5 w stylu latynoamerykańskim. Rywalizowali także w kategorii E Senior i tam zdobyli 6 miejsce w stylu standardowym i 4 w stylu latynoamerykańskim. – Turniej był ciężki, łącznie na parkiecie byliśmy 27 razy -  mówi Pan Wiesław Jankowski – Wszyscy jesteśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni z wyników.