bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Rok 2008 szczęśliwy dla tancerzy EKT JANTAR

2009-01-15,

Kategoria : Aktualności

Tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” działającego przy „Światowidzie” w 2008 roku brali udział w wielu turniejach zarówno w Polsce jak i w innych krajach zdobywając doskonałe lokaty.

W listopadzie Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz wytańczyli Mistrzostwo Okręgu Warmińsko – Mazurskiego oraz Mistrzostwo Polski Północnej w kategorii wiekowej 16-18 lat zarówno w Standardzie, jak i tańcach latynoamerykańskich. Para ta przez cały rok zajmowała wysokie lokaty m.in. II miejsce w turnieju tańca POMOSTY 2008 w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w stylu Latin. Z kolei na Turnieju Tańca Towarzyskiego ,,FOCUS" - Grand Prix Polski Młodzieży para ta w kategorii wiekowej 16-18 lat, klasa Grand Prix, w stylu standardowym wytańczyła zwycięstwo. Ponadto Alicja Minkiewicz i Bartłomiej Szkutnik weszli do półfinału jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych turniejów tańca Blackpool Dance Festiwal.

Kolejnymi tancerzami, dla których rok 2008 okazał się pomyślny to Mateusz Papużyński i Katarzyna Czyżyk. Zostali oni Wicemistrzami Okręgu Warmińsko – Mazurskiego oraz Wicemistrzami Polski Północnej w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w stylu Standard. Na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup” w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w klasie Grand Prix w Stylu Standard wytańczyli doskonałe 2 miejsce w. Z kolei w kategorii wiekowej Rising Stars, Klasa Open w stylu Standard zajęli 3 miejsce. Ponadto tancerze Ci zostali tegorocznymi laureatami nagrody „Talent Roku” przyznawanej przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie.

Inna parą z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” osiągającą także dobre wyniki jest Rutkowski Sebastian i Wyżlic Arletta, którzy na II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO „GDYNIA CAFE CUP 2008” w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa A) w stylu Standard uplasowali się na drugiej pozycji.  Uzyskali oni także trzecią lokatę w Mistrzostwach Polski Północnej w kategorii wiekowej 16-18 lat w stylu Standard. Para ta zdobyła także trzecie miejsce w turnieju o Puchar Okręgu Warmińsko – Mazurskiego w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa B) w stylu Latin. W Turniej Tańca Sportowego "POMOSTY 2008" w kategorii wiekowej powyżej 15 lat, Klasa: B, Styl: Latin wytańczyli najwyższe miejsce na podium.

Wicemistrzami Okręgu Warmińsko – Mazurskiego w kategorii wiekowej 16-18 lat w obu stylach tanecznych zostali Pilipczuk Mariusz oraz Misiak Paulina. Para ta zdobyła także drugie miejsce na Mistrzostwach Polski Północnej w stylu Standard i trzecią lokatę w stylu Latin.

Inne pary tańczące w kategorii wiekowej powyżej 15 lat osiągające także doskonałe wyniki to m.in.:

Jankowski Paweł w parze z Giźińską Agatą, którzy na II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO „GDYNIA CAFE CUP 2008” w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa C) w stylu Latin zajęli I miejsce. Para ta wytańczyła także Puchar Okręgu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w stylu Latin (klasa C).

Z kolei Taurogiński Krzysztof oraz Kosińska Kornelia zdobyli Puchar Okręgu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w stylu Standard (klasa B). Na Mistrzostwach Okręgu w kategorii wiekowej 16-18 lat w stylu Latin uplasowali się na trzeciej pozycji. Drugą lokatę zajęli zaś w stylu Latin na Mistrzostwach Polski Północnej. Doskonale tańczyli także na II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO „GDYNIA CAFE CUP 2008”, gdzie w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa B) zdobyli trzecią lokatę.

Z kolei w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w kombinacji 8 tańców (klasa D) Puchar Okręgu wywalczyli Lipa Marcin oraz Demidziuk Agnieszka.

Podczas Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa, w kategorii wiekowej powyżej 15 lat w klasie E, Szmurło Mateusz i Sadło Patrycja uplasowali się w klasyfikacji końcowej na drugim miejscu. Pakuła Bartosz i Murawiec Adrianna tańczący w tej samej kategorii wiekowej, w klasie D zajęli także drugie miejsce. Z kolei na II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA TOWARZYSKIEGO „GDYNIA CAFE CUP 2008” wysoką pozycje zajęli inni tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca ‘Jantar” Jacewicz Paweł i Hryciuk Urszula, którzy w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa B) w stylu standardowym wytańczyli drugą pozycję. II lokatę w turnieju o Puchar Okręgu w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa D) w kombinacji 8 tańców otrzymali Szmurło Mateusz oraz Sadło Patrycja. III miejsce w tym samym turnieju w kategorii wiekowej powyżej 15 lat (klasa C) w stylu Standard wywalczyli Murawiec Damian oraz Spiek Sylwia.

Jeżeli chodzi o pary tańczące w kategorii wiekowej 14-15 lat to Elbląski Klub Tańca „Jantar” także szkoli tych najlepszych. Jedną z takich par jest Czyżyk Mateusz oraz Breś Justyna, którzy zostali Mistrzami Okręgu Warmińsko – Mazurskiego oraz Mistrzami Polski Północnej w stylu Standard. Na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego "POMOSTY 2008" zdobyli oni tym razem w stylu Latin (klasa B) III lokatę.

Z kolei Popowski Adam i Sokołowska Monika zdobyli Puchar Okręgu Warmińsko – Mazurskiego w kombinacji 8 tańców. Podczas Międzynarodowego Turnieju Tańca Sportowego "POMOSTY 2008" także w kombinacji 8 tańców uzyskali najwyższe miejsce na podium. Na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa doskonale zaprezentowali się w ośmiu tacach uzyskując tym samym drugie miejsce na podium.

Perwejnis Daniel i Tkaczuk Małgorzata to kolejna para tańcząca w tej kategorii wiekowej i osiągająca sukcesy. Dowodem na to jest II miejsce zdobyte podczas Turnieju o Puchar Okręgu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w kombinacji 8 tańców oraz ta sama lokata uzyskana na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego "POMOSTY 2008" tym razem jednak w stylu Standard.

Inną parą tańczącą także w kategorii wiekowej 14-15 lat jest Pierwienis Łukasz i jego partnerka Nowaczyńska Martyna, którzy na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa w styl Standard uzyskali doskonała drugą lokatę.

Elbląski Klub Tańca „Jantar” szkoli także młodszych tancerzy, którzy rokują nadzieję na dalsze sukcesy. I tak Kolterman Damian w parze z Karpińską Pauliną tańczący w kategorii wiekowej 12-13 lat wytańczyli II miejsce w stylu Latin na Mistrzostwach Okręgu oraz tą samą lokatę w turnieju o Puchar Okręgu tym razem w kombinacji 8 tańców. Z kolei na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego "POMOSTY 2008" w kombinacji 8 tańców wytańczyli I miejsce na podium. Z kolei Maczyszyn Jarosław i Lis Dorota na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "MIKOŁAJKI 2008" w kombinacji 8 tańców uzyskali najwyższe miejsce na podium.

Mistrzami Okręgu Warmińsko – Mazurskiego w kategorii wiekowej 10-11 lat w obu stylach tanecznych zostali Beńko Paweł i Kolterman Dominika. Para ta zdobyła także Puchar Okręgu w tej samej kategorii wiekowej tym razem w kombinacji 6 tańców. Z kolei w Turnieju Puchar Okręgu w kombinacji 6 tańców II miejsce uzyskali Groblewski Michał w parze z Pawłowską Alicją. Na trzeciej pozycji uplasowali się Wawro Mateusz oraz Konopko Natalia. Para ta wytańczyła także II miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego "POMOSTY 2008". III lokatę zaś uzyskała inna para z EKT „Jantar” Podralski Adrian i Bartosińska Natalia.

Wszystkim tancerzom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nadchodzący 2009 roku.