bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

sKonfrontowali taneczne umiejętności

2016-05-23,

Kategoria : Aktualności

Emocje, różnorodność i pasja do tańca - to wszystko można było zobaczyć na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych, które odbyły się w minioną sobotę, 21 maja w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

W sobotę, w elbląskim ŚWIATOWIDZIE przez cały dzień rozbrzmiewała muzyka, a każda wolna przestrzeń zajęta była przez przygotowujących się do występu tancerzy. W zawodach udział wzięło ponad 900 uczestników, którzy tańczyli w formacjach, mini formacjach, duetach i jako soliści. Startowali w trzech kategoriach wiekowych: do 11 lat,  12-15 lat i pow. 15 lat. Kategorie podzielone były na różne style taneczne: hip-hop, disco-dance/cheerleaders, taniec współczesny i inne formy tańca.

Wszystkie występy obejrzało i oceniło 5-osobowe jury w składzie: Maksymilian Hać - znany z IV edycji „You can dance”, Andrzej Morawiec, Małgorzata Łukiewska, Katarzyna Łukaszewska, Magdalena Najdrowska. 

 - Jak zawsze po ogłoszeniu wyników jedni cieszyli się ze zwycięstwa, inni musieli przełknąć gorycz porażki. Atmosfera Konfrontacji była jednak szczególna i nawet ci, którym nie udało się zająć miejsc na podium, opuszczali salę z poczuciem, że dali z siebie wszystko, co najlepsze, a za swój trud i pot wylany na treningach dostali najcenniejszą nagrodę - brawa publiczności – opowiadają organizatorzy.

 Wśród startujących zespołów były dwie grupy z Centrum Tańca Promyk. Zespół Tańca Nowoczesnego „Blefik” zajął IV miejsce w kategorii wiekowej do 11 lat w stylu hip-hop, a debiutujące na turnieju „Promyczki” czyli miłośniczki gimnastyki akrobatycznej zajęły miejsce 10.

 Zespół Blefik miał dodatkowy powód do radości, bowiem w niedzielę, tuż po zawodach, wziął udział w warsztatach prowadzonych przez Maksymiliana Hać.

 Poniżej wyniki Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych 2016:

Kategoria wiekowa do 11 lat:

Formacje, styl: inne formy tańca

1 miejsce – Arabelinki - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
2 miejsce – Epoka – Pasłęcki Ośrodek Kultury – Pasłęk
3 miejsce – Uśmiech Junior – Malborskie Centrum Kultury – Malbork
4 miejsce – Insomnia - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
5 miejsce –Street Groove – Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
6 miejsce – Uśmiech – Malborskie Centrum Kultury – Malbork
7 miejsce – Wesołe nutki - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
8 miejsce – Calineczki - Malborskie Centrum Kultury – Malbork
9 miejsce – Tilt 2 - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
10 miejsce – Promyczki – Centrum Tańca Promyk - Elbląg
11 miejsce – Mini Arabelinki - Klub Sportowy Arabeska – Gdańsk

Formacje, styl: hip-hop

1 miejsce – Mixiaki – SP 10 Toruń
2 miejsce – Rebels - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
3 miejsce – G-Mini- UKS Gracja – Iława
4 miejsce – Blefik – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
5 miejsce – Smurf Crew – Pałac Młodzieży - Gdańsk
6 miejsce – Freesmile – Szkoła Tańca Monstars Olsztyn
7 miejsce – Dzieci nie z tej ziemi - Szkoła Tańca Monstars Olsztyn

Formacje, styl: Disco-dance/Cheerleaders

1 miejsce – Destination Kids – UKST Destination – Elbląg
2 miejsce – Destination Kids 2 – UKST Destination – Elbląg
3 miejsce – Cheerleaders  Cadmans – Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
4 miejsce – Destination Kids SP 1 – UKST Destination – Elbląg
5 miejsce - Destination Kids SP 12 – UKST Destination – Elbląg
6 miejsce - Destination Kids SP 21 – UKST Destination – Elbląg
7 miejsce – Flesz 2 – SP 15 – Elbląg
8 miejsce - Flesz 1 – SP 15 – Elbląg
9 miejsce - POK Cheerleaders I – Pasłęcki Ośrodek Kultury – Pasłęk

Mini Formacje, styl: Disco-dance/Cheerleaders

1-2 miejsce - Destination Kids – UKST Destination – Elbląg
1-2 miejsce - Destination Kids 2 – UKST Destination – Elbląg

Duety, styl: Taniec Współczesny

1 miejsce – Zalewska Klaudia i Zalewska Amelia – Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
2 miejsce – Pietrzyk Laura i Pietrzyk Angelika – Studio Tańca Hipnotic – Elbląg  
3 miejsce – Radosz Maja i Zaremba Weronika – Dom Sztuki GAK – Gdańsk

Duety, styl: Disco- Dance

1 miejsce – Jasek Wiktoria i Siwiak Aleksandra – UKST Destination – Elbląg
2 miejsce – Wyszomirska Laura i Wyszomirska Wiktoria  – UKST Destination – Elbląg
3 miejsce – Czachorowska Weronika i Drobiszewska Wiktoria – UKST Destination - Elbląg
4 miejsce – Balicka Wiktoria i Karwowska Aleksandra – UKST Destination – Elbląg
5 miejsce – Sudomierska Marika i Gugnon Antonina – UKST Destination – Elbląg

Soliści, styl:  Disco- Dance

1 miejsce – Haza Paulina – UKST Destination – Elbląg
2 miejsce – Kamińska Barbara – UKST Destination – Elbląg
3 miejsce – Balicka Wiktoria – UKST Destination – Elbląg
4–5 miejsce – Kłoczko Wiktoria – UKST Destination – Elbląg
4-5 miejsce – Sudomierska Marika – UKST Destination – Elbląg
6 miejsce – Pinszke Oliwia – UKST Destination – Elbląg
7 miejsce – Drobiszewska Wiktoria – UKST Destination - Elbląg
8 miejsce –– Czachorowska Weronika - UKST Destination - Elbląg
9 -11 miejsce – Głowacka Oliwia – UKST Destination – Elbląg
9 -11 miejsce – Dzieży Alicja – UKST Destination – Elbląg
9 -11 miejsce – Gugnon Antonina – UKST Destination – Elbląg
12 miejsce – Łoś Otylia – UKST Destination – Elbląg
13-14 miejsce – Karwowska Aleksandra – UKST Destination – Elbląg
13-14 miejsce – Moneta Patrycja – UKST Destination – Elbląg
15 miejsce – Pacek Kinga – UKST Destination – Elbląg
16-18 miejsce – Bartkowska Klaudia – UKST Destination – Elbląg
16-18 miejsce – Wesołowska Agata – UKST Destination – Elbląg
16-18 miejsce – Łaszyca Julia – UKST Destination – Elbląg

Soliści, styl: Hip - Hop

1 miejsce – Brzezińska Maja - Studio Tańca Hipnotic – Elbląg  
2 miejsce – Krawczyńska Wiktoria – Dom Sztuki GAK – Gdańsk
3 miejsce – Beńko Jakub - Studio Tańca Hipnotic – Elbląg  
4 miejsce – Radosz Patrycja - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
5 miejsce – Dłuszczakowska Pola – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
6 miejsce – Fos Wiktoria – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
7 miejsce – Ambrochowicz Sandra – Szkoła Tańca Monstars – Olsztyn
8-9 miejsce – Lubnau Kamil – SP 10 – Toruń
8-9 miejsce – Danielewska Antonina – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
10-11 miejsce – Wojciechowska Amelia -  SP 10 – Toruń
10 -11 miejsce – Fornalska Nikola – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
12 - 15 miejsce – Jank Katarzyna – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
12 - 15 miejsce – Wiśniewski Wiktor – Dom Sztuki GAK – Gdańsk
12 - 15 miejsce – Bednarek Alicja  – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
12 - 15 miejsce –Pecyna Michalina – SP 10 – Toruń

Soliści, styl: Taniec Współczesny

1 miejsce – Mystkowska Maja - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
2 miejsce – Witlig Mariola - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
3 miejsce – Żołnowska Milena - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
4 miejsce – Schewe Anna - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
5 miejsce – Sajdowska Nela – Dom Sztuki GAK – Gdańsk
6 miejsce – Pappe Nadia – Dom Sztuki GAK – Gdańsk
7 miejsce – Gierszewska Amelia - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
8 miejsce – Szulc Marta - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk

Kategoria wiekowa 12-15

Formacje, styl: Inne Formy Tańca

1 miejsce – Just Relax  - Pałac Młodzieży - Gdańsk
2 miejsce – Kaliber 8 – Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
3 miejsce – Roztańczone Mażoretki - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
4 miejsce – Impuls – Malborskie Centrum Kultury – Malbork
5 miejsce – Confuse – Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
6 miejsce – Hipnotic – Studio Tańca Hipnotic – Elbląg 

Formacje, styl: Hip-Hop

1 miejsce – Blitz squad - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
2 miejsce – Rytm Junior – SP 2 - Kościerzyna
3 miejsce – Blitz kids - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
4 miejsce – Magnet off-on – Magnetica Szkoła Tańca i Rekreacji – Sławno
5 miejsce – Hipnotic 6 - Studio Tańca Hipnotic – Elbląg  
6 miejsce – Mix – SP 10 Toruń  
7 miejsce – Happy Feet – Pałac Młodzieży – Gdańsk 
8 miejsce – G-Style – UKS Gracja – Iława
9 miejsce – Rebel Team - Studio Tańca Monstars – Olsztyn
10 miejsce – Red Block Kids - Studio Tańca Monstars – Olsztyn

Formacje, styl: Disco-Dance /Cheerleadres

1 miejsce – Destination – UKST Destination – Elbląg
2 miejsce – Cheerleaders Cadmans - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
3 miejsce – Mini Cheerleaders Cadmans - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
4 miejsce – POK Cheerleaders II – Pasłęcki Ośrodek Kultury – Pasłęk

Formacje, styl: Taniec Współczesny

1 miejsce – Roztańczone Arabelle - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
2 miejsce – Blush -  Pałac Młodzieży – Gdańsk 
3 miejsce – Tilit - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
4 miejsce – Kaliber 7 - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
5 miejsce – Magic Group – Spółdzielnia Nad Jarem – Elbląg

Mini Formacje, styl: Hip-Hop

1 miejsce – Turbo Team - Studio Tańca Monstars – Olsztyn
2 miejsce – Unity - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
3 miejsce – Question Mark – GOKiS – Stare Pole

Duety, styl: Hip-Hop

1 miejsce – Blok Roksana i Płottka Sandra – SP 2 – Kościerzyna
2 miejsce – Podjaska Laura i Wojtyła Karolina - SP 2 – Kościerzyna
3 miejsce – Werner Aleksandra i Wódkiewicz Weronika - Studio Tańca Monstars – Olsztyn

Duety, styl: Disco-Dance

1 miejsce – Balicka Amelia i Szlendak Amelia – UKST Destination – Elbląg
2 miejsce – Bujalska Katarzyna i Lewandowska Anna – UKST Destination – Elbląg
3 miejsce – Bronowicka Julia i Relidzińska Aleksandra – UKST Destination – Elbląg
4 miejsce – Gosieniecka Julia i Kuczyńska Klaudia– UKST Destination – Elbląg

Soliści, styl: Taniec Współczesny

1 miejsce – Sambor Dominika - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
2 miejsce – Juchnowicz Julita - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
3 miejsce – Szczęk Kinga - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
4 miejsce – Olszewska Oliwia - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
5 miejsce – Kluba Zuzanna - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk
6 miejsce – Miotk Anna - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk

Soliści, styl: Disco-Dance

1 miejsce – Balicka Amelia – UKST Destination – Elbląg
2 miejsce – Szlendak Amelia – UKST Destination – Elbląg
3 miejsce – Kuczyńska Klaudia– UKST Destination – Elbląg
4 miejsce – Relidzińska Aleksandra – UKST Destination – Elbląg
5 miejsce – Bronowicka Julia – UKST Destination – Elbląg
6 miejsce – Gosieniecka Julia – UKST Destination – Elbląg
7-8 miejsce – Becker Amanda – UKST Destination – Elbląg
7-8 miejsce – Lewandowska Anna – UKST Destination – Elbląg
9 miejsce – Bujalska Katarzyna - UKST Destination – Elbląg
10-12 miejsce – Rybicka Karolina  - UKST Destination – Elbląg
10-12 miejsce – Bożyczko Alicja - UKST Destination – Elbląg
10-12 miejsce – Kowalska Nicola - UKST Destination – Elbląg

Soliści, styl: Hip-hop

1 miejsce – Juchnowicz Julia - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
2 miejsce – Szulpin Daria – SP 2 – Kościerzyna
3 miejsce – Parol Klaudia - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
4 miejsce – Weręgowska Izabela – Toruń
5 miejsce – Kaczanowska Natalia  Dom Sztuki GAK – Gdańsk
6 miejsce – Suchocka Jessica - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
7-10 miejsce – Wojtyła Karolina – SP 2 – Kościerzyna
7-10 miejsce – Krzemińska Natalia - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
7-10 miejsce – Parat Bartek - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
7-10 miejsce – Hoppe Inga – Sztumskie Centrum Kultury – Sztum

11-12 miejsce – Prętka Natalia – Centrum Tańca Promyk – Elbląg
11-12 miejsce –Fehrmann Joanna - Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
13-16 miejsce –Pulińska Magda – Szkoła Tańca Pavlović – Olsztyn
13-16 miejsce – Korejwo Oliwier – Szkoła Tańca Monstars – Olsztyn
13-16 miejsce – Sochacka Edyta - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
13-16 miejsce – Dudzińska Patrycja  – Sztumskie Centrum Kultury – Sztum

Kategoria wiekowa pow. 15

Formacje, styl: Inne Formy Tańca

1 miejsce – Trafic - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
2 miejsce – Spliff - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
3 miejsce – The Project - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
4 miejsce – Cheerleadres Cadmans - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
5 miejsce – Splice – Pałac Młodzieży – Gdańsk
6 miejsce – Candy Crush - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
7 miejsce – Mafia Skład – Młodzieżowy Dom Kultury – Elbląg

Formacje, styl: Hip-Hop

1 miejsce – Blitz two - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
2 miejsce – Rytm – SP 2 – Kościerzyna
3 miejsce – Flash crew - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
4 miejsce – NDS Squad – Pałac Młodzieży – Gdańsk
5 miejsce – Bi.eF Crew – Sztumskie Centrum Kultury – Sztum   
6 miejsce – Hipnotic 3 - Studio Tańca Hipnotic – Elbląg  
7 miejsce – Inorder - Szkoła Tańca Monstars – Olsztyn
8-9 miejsce – Albatros - Szkoła Tańca Monstars – Olsztyn
8-9 miejsce – Intruders - Szkoła Tańca Pavlović – Olsztyn

Mini Formacje, styl: Hip-Hop

1 miejsce – Rytm – SP 2 – Kościerzyna
2 miejsce – Paradox Crew - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
3 miejsce – SDF Young – Malborskie Centrum Kultury – Malbork

Duety, styl: Taniec Współczesny

1 miejsce – Grabowska Kasandra i Parat Mikołaj - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
2 miejsce – Stramska Magda i Berling Paulina - Dom Sztuki GAK – Gdańsk

Duety, styl: Hip-Hop

1 miejsce – Weiss Małgorzata i Troka Łukasz – SP 2 – Kościerzyna
2 miejsce – Pacholec Aleksandra i Kowalska Aleksandra - Szkoła Tańca Monstars – Olsztyn

Soliści, styl: Taniec Współczesny

1 miejsce – Joanna Dżbik – ARToffNIA Fundacja Tańca
2 miejsce – Bronicka Julia - Centrum Tańca Cadmans – Elbląg
3 miejsce – Fedorczuk Karina  – SP 2 – Kościerzyna
4 miejsce – Tomasik Karolina - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
5 miejsce – Pączek Anna - Klub Sportowy Arabeska - Gdańsk

Soliści, styl: Hip-hop

1 miejsce – Grabowska Kasandra - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
2 miejsce – Staniek Łucja - Szkoła Tańca Pavlović – Olsztyn
3 miejsce – Mziray Mwana - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
4 miejsce – Parat Mikołaj - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
5 miejsce – Duchnowska Julia  – Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
6 miejsce – Polanowska Julia – Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
7-8 miejsce – Fedorczuk Karina – SP 2 – Kościerzyna
7-8 miejsce – Neubauer Julia – SP 2 – Kościerzyna
9-10 miejsce – Ewald Weronika  - Szkoła Tańca Pavlović – Olsztyn
9-10 miejsce – Ciupak Magda -  Sztumskie Centrum Kultury – Sztum
11-12 miejsce – Krefta Nikola - Dom Sztuki GAK – Gdańsk
11-12 miejsce – Borkowska Julia  - Szkoła Tańca Pavlović – Olsztyn


Drukuj