bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Sukcesy w Koninie

2016-10-31,

Kategoria : Aktualności

Złoto i srebro wytańczyła elbląska para na zawodach w Koninie.  

 W ubiegły weekend w Koninie odbyły się zawody taneczne Escudo Dance Festiwal na różnym szczeblu, które łączyły Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Konina, Mistrzostwa Polski FTS Dzieci i Juniorów Młodszych w Kombinacji Tańców oraz Grand Prix Ekstraklasy Federacji Tańca Sportowego. Na zawodach nie zabrakło elbląskich tancerzy.

 

W sobotę, 29 października podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Konina, Elbląg reprezentowały dwie pary.

Karol Ledwosiński i Aleksandra Ławrynowicz wypadli doskonale i w kategorii wiekowej 14-15 lat, w klasie B  zdobyli medale w obu stylach. W stylu standardowym wytańczyli złoty medal, a w stylu latynoamerykańskim srebrny medal. Druga para - Kordian Zagaja i Ewa Żylińska reprezentowała nasze miasto w kategorii pow. 15 lat open w stylu standardowym. Kordian i Ewa rywalizowali z 12 parami z całej Polski i uplasowali się na miejscu 8.

 

W niedzielę, 30 października, na festiwalu w Koninie tancerze konkurowali w kategoriach Grand Prix. Z Elbląga wystartowały 4 pary. Poniżej wyniki. 

 

Juniorzy II GPE ST – startowało 10 par

4 miejsce – Śmieszny Kacper i Zagaja Aniela

5 miejsce  -  Ledwosiński Karol i Ławrynowicz Aleksandra

8  miejsce – Kiełczowski Adrian i Lewandowska Weronika

 

 Juniorzy II GPE LA – startowało 12 par

6 miejsce – Śmieszny Kacper i Zagaja Aniela

7 miejsce – Ledwosiński Karol i Ławrynowicz Aleksandra

10  miejsce – Kiełczowski Adrian i Lewandowska Weronika

 

Dorośli GPE ST – startowało 16 par

7 miejsce – Zagaja Kordian i Żylińska Ewa

Szkolenia tancerzy dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach zadania pn. "Wspieranie szkolenia tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar".

Szkolenia młodszych par dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach zadania pn. "Taniec-moja dyscyplina sportu".


Drukuj