bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Tańcem zaprotestuj przeciwko przemocy wobec kobiet

2017-02-07,

Kategoria : Aktualności

We wtorek 14 lutego wszystkie osoby, dla których los kobiet nie jest obojętny mogą wziąć udział w akcji „One Billion Rising czyli Nazywam się miliard” i tańcem zaprotestować przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet.

 

One Bilion Rusing to międzynarodowa akcja podczas której ludzie tańczą w publicznych miejscach, by zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Wszyscy tańczą specjalny układ do hymnu wydarzenia –Break the Chain”

 Pomysł narodził się w 2011 roku w głowie amerykańskiej działaczki i feministki - Eve Ensler, autorki znanej sztuki "Monologi waginy", a realizowany jest od 2013 roku, również w Polsce. 

W 2017 roku akcja nagłaśniać będzie problem gwałtu na randce. Elblążanie mogą także przyłączyć się do wydarzenia, wystarczy 14 lutego o godz. 17:30 przyjść do Centrum Tańca Promyk i zatańczyć.

 -  Układ nie jest trudny ale warto go przećwiczyć dlatego zapraszamy w najbliższą niedziele, 12 lutego o godz. 18:00 do Centrum Tańca Promyk na próbę z instruktorkami tańca – zachęcają organizatorzy.


Drukuj