bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Tancerze na turniejach w Polsce i na Litwie

2017-05-08,

Kategoria : Aktualności

Tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar w miniony weekend rywalizowali podczas turniejów w Gdańsku i Kownie.

 

W niedziele, 7 maja, para Jarosław i Anna Kraińscy zaprezentowali się na turnieju WDSF - Ambercouple 2017 w Kownie na Litwie. Startowali w kategorii Senior  II w tańcach standardowych gdzie rywalizowało 15 par. Wśród nich znalazły się pary z Rosji, Litwy, Estonii, Białorusi, Łotwy, Holandii oraz trzy pary z Polski. Wśród polskich par najlepsza okazała się właśnie para elblążan – Jarosław i Anna Kraińscy, którzy w efekcie wywalczyli 8 miejsce. 

 

Młodsi tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar również w niedziele udział wzięli w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego  Black Dance WIOSENNA 2017 który odbył się w Gdańsku.

 

Początkujący tancerze,  Damian Wacławski i Michalina Ciechorska w kategorii 10-11 G wywalczyli drugie miejsce na podium. Również drugim miejscem i srebrnym medalem może pochwalić się bardziej zaawansowana para Paweł Szukiewicz i Marianna Karman, które  zdobyli w kategorii pow. 15 lat w stylu latynoamerykańskim. Para rywalizowała także w stylu standardowym i zdobyła czwarte miejsce. Brązowe medale i trzecie miejsce na podium to z kolei wynik jaki osiągnęły w stylu standardowym pary: Krystian Dolegała i Nikola Knyszyńska w kategorii 12-13 D oraz Paweł Skwira i Monika Pawłowska w kategorii 14-15 C. Paweł i Monika w stylu latynoamerykańskim uplasowali się tuż za podium na miejscu czwartym, podobnie jak Marcin Pilarski i Wiktoria Jezierska, którzy czwarte miejsce zdobyli w kategorii pow. 15 D w standardzie.

Tancerzom gratulujemy!!!

Szkolenia par zaawansowanych dofinansowane są ze środków Gminy Miasto Elbląg w ramach zadania "Szkolenia zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar"


Drukuj