bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Taneczne marzenia - Wyniki konkursu

2013-04-29,

Kategoria : Aktualności

W połowie kwietnia Centrum Tańca „Promyk” ogłosiło dwa konkursy z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzimy w dniu dzisiejszym, 29 kwietnia. Dzisiaj publikujemy wyniki konkursów.

 

Pierwszy konkurs skierowany był do dzieci w wieku 5-6 lat. Był to konkurs na przygotowanie pracy plastycznej pod nazwą „Taneczne marzenia”. Do Centrum Tańca Promyk wpłynęły 42 rysunki, w tym także prace z Przedszkola nr 21, 29 i nr 33 z Elbląga. Wybór tych najlepszych był bardzo trudny.

 

Wpłynęły do nas naprawdę piękne prace, bardzo różnorodne pod względem techniki i pomysłu – mówią organizatorzy – Ciężko było wybrać te najlepsze dlatego przyznaliśmy dwa ex æquo  miejsca pierwsze i trzecie. O wyborze laureatów zadecydował pomysł oraz to ile dziecko włożyło wysiłku w wykonanie pracy.

 

I miejsce zdobyły - Zosia Rutkowska, lat 5, z Przedszkola nr 29  w Elblągu

                                        Zuzia Retka, lat 6, z Przedszkola nr 21 w Elblągu.  

Dziewczynki otrzymają karnet na zajęcia taneczne, realizowane w Centrum Tańca „Promyk” oraz podwójne zaproszenie na Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne czyli turniej tańca nowoczesnego, który odbędzie się 11 maja w CSE Światowid.

 

II miejsce uzyskała – Jagoda Jabłońska, lat 6, z Przedszkola nr 21 w Elblągu

Drugie miejsce zostało nagrodzone miesięcznym karnetem na zajęcia taneczne w Centrum Tańca „Promyk”.

 

III miejsce zdobyły - Joasia Karaś, lat 6, z Przedszkola nr 33 

                                           Nikola Chabowska, lat 5 z Przedszkola nr 33 z Elbląga.

Nagrodą za miejsce III są podwójne zaproszenie na Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne czyli turniej tańca nowoczesnego, który odbędzie się 11 maja w CSE Światowid.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca był też ogłoszony drugi konkurs dla starszych miłośników tańca. Pierwszą osobą, która odpowiedziała na pytanie konkursowe - W jakich latach w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych? była Pani Maja Jank i to ona otrzymała karnet na 4 zajęcia Aerodance do wykorzystania w miesiącu maju. Prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest - Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych odbyły się w Elblągu 3 razy: w 1999, 2005 i 2010 roku.


Drukuj