bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Taneczne mistrzostwa już w ten weekend

2017-02-23,

Kategoria : Aktualności

Przed nami Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych, na które Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza już w najbliższy weekend do hali MOS przy ulicy Kościuszki. W turnieju będzie można zobaczyć najlepsze w Polsce pary amatorskie tańczące walca, tango czy quickstepa.

Tancerze, którzy przyjadą do Elbląga na Mistrzostwa Polski FTS będą walczyć nie tylko o medale, ale co ważniejsze o możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej w mistrzostwach świata czy Europy.

Mistrzostwa rozpoczną się w sobotę, 25 lutego o godzinie 14.30. Jako pierwsi zaprezentują się tancerze w kategorii młodzież, następnie dorośli i seniorzy, natomiast rundy ćwierćfinałowe, półfinały i finały rozpoczną się o godzinie 18.30. Podobnie starty wyglądają w niedzielę, 26 lutego, wówczas na parkiecie rywalizować będą juniorzy, młodzież starsza i seniorzy grupy I i II.

- Spodziewamy się blisko 200 startów, pary przyjadą do nas z całego kraju, będziemy gościć w Elblągu znakomitych tancerzy i sędziów – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” i prezes Federacji Tańca Sportowego. -  Jesteśmy przekonani, że publiczność jak zwykle będzie gorąco dopingować, a atmosfera będzie sprzyjać tanecznej rywalizacji.

Tancerzy oceniać będą sędziowie z Włoch, Holandii, Francji, Rosji, Litwy, Węgier i Polski. Patronat honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objęli Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Wyniki można śledzić na stronie www.


Drukuj