bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Taneczne spotkanie - Międzynarodowy Dzień Tańca

2017-04-28,

Kategoria : Aktualności

Międzynarodowy Dzień Tańca przypada na 29 kwietnia. Już dziś celebrowany był w Centrum Tańca Promyk, gdzie dzieci z trzech elbląskich szkół podstawowych udział wzięły w imprezie taneczno-sportowej.

 

W imprezie zorganizowanej w Centrum Tańca Promyk udział wzięły klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 12 i  Szkoły Podstawowej nr 18. Każda z klas uczestniczyła w zajęciach tanecznych prowadzonych przez instruktorów. Dzieci tańczyły zumbę oraz układy oparte na tańcach latynoamerykańskich i tańcu nowoczesnym. Było intensywnie, taneczni i bardzo wesoło. 

 

Dla wszystkich uczestników dodatkowo przeprowadzone zostały wyścigi sprawnościowe, podczas których rywalizowały klasy. Nie były to łatwe konkurencje. Dzieci wykazać się musiały celnością przy rzutach woreczkami do hula – hop i konkurencji zwanej sadzenie ziemniaków; uważnością przy przenoszeniu jajek na łyżce i talerza na kijku oraz szybkością w skokach w workach i wyścigach raków. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, a doping bardzo głośny. Po siedmiu wymagających konkurencjach, pierwsze miejsce uzyskała klasa III c z SP nr 9, drugie zdobyła klasa III f z SP 18, a trzecie klasa III c z SP 12. Na koniec spotkania aby emocje opadły a dzieci ochłonęły wszyscy wspólnie grali w bingo. Królową bingo została Julka z III C z SP 12. 

 

- Jutro Międzynarodowy Dzień Tańca to dobra okazja aby go celebrować -  zachęca Joanna Karpiuk z CT Promyk - Słońca za oknem brak więc aby wyzwolić endorfiny czyli hormony dobrego samopoczucia warto właśnie potańczyć.

Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć tutaj 


Drukuj