bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Tango argentyńskie – zmysłowa improwizacja

2017-03-13,

Kategoria : Aktualności

Tango argentyńskie to taniec, który fascynuje ludzi z całego świata. W niedzielę może zaczarować również Ciebie.

Tango jest przede wszystkim zmysłowym spotkaniem dwojga ludzi. To taniec miłości, uwodzenia i harmonii. Pełen emocji i bardzo intuicyjny. Nie ma w nim sztywno ustalonych reguł, a opiera się głównie na bliskim kontakcie partnerów i dialogu między nimi. W tangu to partner decyduje o ilości i długości kroków, prowadzi swoją partnerkę, która z kolei dodaje blasku poprzez wprowadzone przez siebie ozdobniki dlatego każde tango jest niepowtarzalne nawet z tym samym partnerem. Tango można tańczyć do różnorodnej muzyki, klasycznej jak i nowoczesnej. Nie wymaga także dużego wysiłku, dlatego może być atrakcyjny dla ludzi w każdym wieku. Zawsze jednak robi ogromne wrażenie na widzach.

W niedzielę, 19 marca w godz. 11:30 – 14:30 w Centrum Tańca Promyk odbędą się drugie warsztaty tanga argentyńskiego w Elblągu.

W warsztatach mogą wziąć udział pary z poprzedniego spotkania, które odbyło się w pierwszy weekend marca oraz nowi uczestnicy – mówi organizatorka i instruktorka tanga Jolanta Rafińska z Tangomagia – Przez pierwszą godzinę będzie realizowany program z poprzednich warsztatów, dzięki czemu nowe osoby zostaną wprowadzone w tajniki tańca a poprzedni uczestnicy powtórzą sobie materiał. Następnie od godz. 12:30 do 14:30 wszyscy uczyć się będą nowych rzeczy.


Drukuj