bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Tango - historia miłości zaklęta w jednym tańcu

2017-03-15,

Kategoria : Aktualności

Emocje, brak sztywnej choreografii i improwizacja takie jest tango i takie będą warsztaty organizowane w niedziele 19 marca w Centrum Tańca „Promyk”.

 

Tango argentyńskie to taniec miłości i uwodzenia. Jest zmysłowy i elegancki, a do tego stosunkowo prosty. Polega on na kombinacji kroków: do przodu, do tyłu, do boku i pivot’ów  (figury obrotowe). To także taniec improwizacji, partner prowadzi, a partnerka za nim podąża.

- Tango to piękna i poruszająca muzyka oraz niesamowite objęcie, niespotykane w żadnym innym tańcu – mówi instruktorka Jolanta Rafińska z TangoMagia - Muszę również  uprzedzić, że tango wciąga - kilka lekcji, wyjście na milongę (spotkania towarzyskie podczas, których uczestnicy tańczą tango argentyńskie) , trochę determinacji i nie można przestać!

 

Warto spróbować ponieważ tango bardzo przydaje się na wszelkich imprezach tanecznych. Dzięki tangu można zawrzeć nowe przyjaźnie, ponieważ jest to taniec, który bardzo zbliża ludzi. Wystarczy być na niego otwartym. W najbliższą niedzielę, 19 marca w godz. 11:30 – 14:30 w Centrum Tańca Promyk odbędą się drugie warsztaty tanga argentyńskiego w Elblągu. W zajęciach udział wziąć będą mogły osoby, które nigdy nie tańczyły oraz uczestnicy pierwszych warsztatów.

- Przez pierwszą godzinę będzie realizowany program z poprzednich warsztatów, które odbyły się na początku marca, dzięki czemu nowe osoby zostaną wprowadzone w tajniki tańca a poprzedni uczestnicy powtórzą sobie materiał – tłumaczy instruktorka Jolanta Rafińska – Natomiast przez kolejne dwie godziny będziemy uczyć nowych kroków.

Zapisy na warsztaty dostępne są pod numerem telefonu 663 422 136 oraz na stronie internetowej www.tangomagia.pl. Warsztaty odbędą się w Centrum Tańca „Promyk” przy ul. Browarnej 80, w godzinach 11:30-14:30. Poprowadzi je Jolanta Rafińska i Jakub Ciczkowski, którzy naukę tanga pobierali w Buenos Aires w Argentynie, a także na licznych warsztatach u największych mistrzów tanga argentyńskiego.


Drukuj