bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Tango – rozmowa poprzez taniec

2017-04-20,

Kategoria : Aktualności

Magiczna relacja między kobietą a mężczyzną, w której może zaistnieć porozumienie bez słów oraz zmysłowy taniec - tak można określić tango argentyńskie.  Najbliższe warsztaty z tego wyjątkowego tańca już w najbliższą niedziele.

 

Tango to taniec improwizowany, porównywany do rozmowy.

Mężczyzna nadaje impuls do ruchu, a kobieta na niego odpowiada. Rozmowa ta ma wiele płaszczyzn i stwarza wyjątkową atmosferę między tańczącymi – mówi Jola Rafińska, instruktorka tanga – Tango to także niespotykane w żadnym innym tańcu objęcie i nie narzucony z góry rytm, który pozwala na pauzę w dowolnym momencie. W tym tańcu sami sobie jesteśmy choreografem i bawimy się improwizacją.

 

Zajęcia z tanga argentyńskiego odbędą się w najbliższą niedziele, 23 kwietnia w godzinach 11:30-14:30  w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80.

A na zajęciach - Pokażemy i nauczymy Was kilku podstawowych figur, jako narzędzi służących do improwizacji oraz opowiemy o etykiecie obowiązującej na imprezach tangowych (milongach). – zachęca instruktorka.

 

Zajęcia prowadzić będą Jola Rafińska i Kuba Ciczkowski, którzy są tancerzami i instruktorami tanga argentyńskiego z Olsztyna, gdzie prowadzą regularne zajęcia oraz weekendowe warsztaty. Zanim rozpoczęli nauczać, spędzili setki godzin na zajęciach u argentyńskich maestros, wiele tygodni w Buenos Aires i przetańczyli niezliczoną ilość tangowych kilometrów.

Zapisy na warsztaty dostępne są pod numerem telefonu 663 422 136 oraz na stronie internetowej www.tangomagia.pl.


Drukuj