bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Taniec towarzyski - nauka nie tylko tańca

2016-10-27,

Kategoria : Aktualności

Każdy rodzic marzy, aby jego dziecko dobrze się uczyło, potrafiło odpowiednio się zachować, ładnie się prezentowało i było komunikatywne. Chcąc wszechstronnie rozwijać swoją pociechę, zapisz go na kurs tańca towarzyskiego.

Kurs tańca towarzyskiego to nauka 10 różnorodnych tańców, których znajomość przyda się w przyszłości każdemu dziecku. Każdy taniec ma inną energię i styl, dlatego zajęcia sprawiają dzieciom dużo frajdy. Ale poza znajomością kroków i figur taniec towarzyski niesie ze sobą inne korzyści.

Proste plecy, ściągnięte łopatki, podniesiona głowa – to postawa, jakiej dziecko uczy się na zajęciach tańca towarzyskiego i jaka wchodzi mu w nawyk. Ponadto taniec poprawia motorykę i sprawność fizyczną. Powtarzanie sekwencji i kroków wzmacnia pamięć ruchową młodego człowieka.

- Konieczność zapamiętania różnych zmian w tańcu zmusza dziecko do uwagi i szybkiej orientacji – mówi instruktor tańca towarzyskiego, Paulina Czyżyk. - Udowodniono, że taniec stymuluje rozwój komórek mózgowych, wpływa na sprawniejsze myślenie, dlatego tańczące dzieci z reguły lepiej się uczą, łatwiej zapamiętują oraz lepiej znoszą stres. Ponadto taniec pobudza także inwencję twórczą - uczy kreatywności.

Udział w zajęciach tanecznych to także doskonały sposób na przezwyciężanie wstydu przed innymi oraz tremy przed występami na forum klasy.

- Taniec to najprostszy sposób zawierania znajomości i relacji towarzyskich - mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk". - Dzieci tańczące mogą zachwycić swoimi umiejętnościami rówieśników i tym samym zdobyć ich podziw. Taniec wzmacnia poczucie własnej wartości, wiary w siebie, atrakcyjności, dzięki czemu łatwiej jest dziecku odnaleźć się w grupie.

Taniec towarzyski to także nauka dbania o estetyczny wygląd i kulturalne zachowanie. Podczas zajęć dzieci poznają zasady savoir-vivre i uczą się je stosować. 

- Wszystkich, których zainteresowaliśmy zajęciami z tańca towarzyskiego zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę 2 listopada o 17:30 w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" przy pl. Jagiellończyka 1. – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk – Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-15 lat i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę. 


Drukuj