bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Turniej Młodych Talentów

2017-11-29,

Kategoria : Aktualności

W sobotę w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędzie się Turniej Młodych Talentów


Turniej Młodych Talentów to zawody skierowane do tancerzy, znajdujących się na początku drogi tanecznej, czyli dzieci i młodzieży posiadających najniższe klasy taneczne: H, G, F i E.

- W Elbląskim Klubie Tańca Jantar jest duża ilość zawodników z tymi niższymi klasami tanecznymi – mówi Magdalena Czarnocka Kaptur, prezes Stowarzyszenia Jantar -  Turniej organizowany jest właśnie z myślą o nich aby jak najwcześniej wdrożyć dzieci w cykl sportowy, który zawiera nie tylko treningi ale też rywalizację. Tworzenie warunków współzawodnictwa już na samym początku jest bardzo korzystne ze względu na rozwój umiejętności tanecznych, bowiem na zawodach dzieci mogą zmierzyć się z parami z innych klubów oraz  podpatrzeć inne techniki taneczne. To także nauka zdrowej rywalizacji sportowej na zasadach fair-play i szkoła radzenia sobie ze stresem. Warto dodać, że podejmowanie rywalizacji od najmłodszych lat niesie wiele korzyści na przyszłość. To sport i współzawodnictwo uczy dzieci radzić sobie z napotkanymi problemami a także rozwija takie cechy jak cierpliwość, wytrwałość, zaradność oraz konsekwencja. Umiejętność radzenia sobie z porażką z kolei rozwija inteligencję emocjonalną dziecka. Częste konfrontacje z przeciwnikami sprawiają, że dziecko staje się bardziej odporne na stres i bardziej otwarte.

 

Sobotni turniej odbędzie się w dwóch blokach, z czego pierwszy rozpoczyna się o godz. 14:00 a drugi o 16:00. Rywalizacja taneczna odbędzie się w czterech najniższych klasach tanecznych ułożonych według kategorii wiekowych.  Dzieci będą prezentowały kombinację dwóch stylów: tańców standardowych i tańców latynoamerykańskich. Tancerzy oceni 5 – osobowa komisja sędziowską, w skład której wchodzić będą sędziowie z Torunia, Sopotu, Gdańska, Kwidzyna i Elbląga.

 

Turniej Młodych Talentów odbędzie się w sobotę, 2 grudnia na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Jest on dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Jantar, a współorganizatorem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid w Elblągu.


Drukuj