bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Tydzień bezpłatnych zajęć

2019-09-20,

Kategoria : Aktualności

Taniec a może fitness? Jeszcze nie wiesz jaką formę aktywności wybrać? Przyjdź do Centrum Tańca Promyk, gdzie do końca września tańczymy i  ćwiczymy bezpłatnie.

 

 W ofercie Centrum Tańca Promyk każdy znajdzie coś dla siebie – są zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Wszystkie odbywają się na przestronnych salach z lustrami w CT Promyk przy ul. Browarnej 80.

 

Najmłodsze dzieci mogą sprawdzić się na zajęciach z rytmiki (od 3 do 4 lat) lub dziecięcej akademii tańca (4-6 lat).

 – Są to zajęcia podczas, których dzieci uczą się poprzez zabawę krótkich choreografii opartych na tańcu ludowym, nowoczesnym i towarzyskim – mówi instruktorka Marta Pilipczuk - Zajęcia wyrabiają wrażliwość na muzykę i uczą poczucia rytmu a także koncentracji. Dziecięca akademia tańca ukierunkowana jest bardziej na taniec towarzyski za to na rytmice dzieci zdobywają umiejętności potrzebne do rozwijania w przyszłości różnych technik tanecznych.

 

Dzieci, w wieku 6-12 lat, które dysponują nadmiarem energii warto przyprowadzić na hip-hop. – Hip – hop to zajęcia pełne ekspresji i dynamiki gdzie różnorodność układów wyzwala kreatywność uczestników – mówią organizatorzy – Zajęcia pomagają dziecku otworzyć się, uczą prezentacji siebie, a z czasem dają możliwość przynależności do zespołu i startu w zawodach.

 

Dziewczynki charakteryzujące się gibkością koniecznie powinny sprawdzić się na gimnastyce artystycznej. - To niełatwa dyscyplina niosąca jednak wiele korzyści: uczy samodyscypliny, samodzielności, kształtuje zwinność i nadaje dziewczynkom wdzięk – dodaje instruktor Swietłana Wysocka  

 

Wśród propozycji dla dzieci i młodzieży jest także taniec towarzyski - Taniec towarzyski to wyjątkowy sport ponieważ nie tylko gwarantuje wypracowanie prostej ładnej sylwetki i sprawności ale także wspomaga rozwój pamięci uczy ogłady towarzyskiej i wspiera rozwój artystyczny – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”.

 

Tańca towarzyskiego w Promyku może nauczyć się każdy bez względu na wiek.

- Mamy zajęcia dla par dorosłych i oddzielnie dla seniorów – mówi Joanna Karpiuk – Podczas zajęć pary uczą się układów tańców standardowych i latynoamerykańskich, które mogą przydać się na każdej tanecznej imprezie.

 

Centrum Tańca „Promyk” ma też propozycje dla dorosłych. A wśród nich dużo zajęć, dzięki którym Panie mogą zadbać o figurę. Stay fit to najbardziej intensywne spośród zajęć, gdzie wyciskając siódme poty wymodelujemy ciało i spalimy kalorie. Dobry wpływ na naszą sylwetkę będą miały zajęcia fit ball podczas których z pomocą piłek wzmocnimy mięśnie i poprawimy stabilizację ciała. Aby poprawić kondycję można przyjść też na stepy. Jest to trening wytrzymałościowy z wykorzystaniem stopni o regulowanej wysokości, który doskonale wpływa na mięśnie nóg i pośladków.

- Dla osób, które wolą spokojniejsze zajęcia i poza aktywnością chcą jeszcze wyciszyć umysł proponujemy pilates lub tai chi – mówi Joanna Karpiuk – A dla Pań, które od ćwiczeń wolą taniec zapraszamy na lady latino. Wśród propozycji dla seniorów są taneczne zajęcia senior dance oraz fit ball.

 

Harmonogram bezpłatnych zajęć dostępny jest tutaj


Drukuj