bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Uczniowie tańczą

2016-03-16,

Kategoria : Aktualności

Dziś ruszyła kolejna edycja Elbląskiej Ligi Tańca. To program, który już po raz piąty realizowany jest w elbląskich szkołach podstawowych, by zainteresować najmłodszych tańcem, ale również pokazać im, jak spędzać wolny czas ciekawie i aktywnie.

 

- Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie organizowane z powodzeniem od 2012. Do tej pory udział w niej wzięły klasy z 7 szkół – SP 4, SP 6, SP 8, SP 12, SP 14, SP 19 i SP 23 – mówi Zyta Wrzos koordynator projektu - Dzięki przeprowadzeniu w powyższych szkołach zajęć z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich, umiejętności  taneczne i wiedzę nabyło około 220 uczniów. Dziś rozpoczyna się kolejna edycja.

 

Zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego będą prowadzone dla trzech klas II z trzech wybranych szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 18, Szkoły Podstawowej nr 19. W dniu dzisiejszym rozpoczęły się pierwsze zajęcia w SP 9 i SP 19.

 

Zajęcia zostały przyjęte z entuzjazmem przez wychowawczynię i dzieci.

 

- Pomysł bardzo fajny ale najważniejsze, że dzieciom się spodobał – mówi Pani Ania wychowawczyni II c z SP 9 – Dzieci bardzo przeżywały pierwsze spotkanie, dziewczynki specjalnie ubrały sukienki, a Igor nałożył lakierki.

 

Nie inaczej było w SP 19.

 

Dzieci nie mogły się doczekać – mówi Pani Emilia, wychowawczyni klasy II a. – Były tak podekscytowane, że nie mogłam prowadzić lekcji, co chwilę pytały, czy będą tańczyć w parach czy drużynowo.

 

Dzieci ze SP 18 rozpoczną zajęcia w piątek.

 

Podczas pierwszych warsztatów najmłodsi poznali instruktorki - Patrycję Dyrmo i Alicję Minkiewicz - z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” oraz Centrum Tańca „Promyk”. Najpierw były taneczne zabawy, później ćwiczenia pierwszych kroków tańca towarzyskiego.

 

Zajęcia w każdej klasie będą prowadzone raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne na szkolnych salach sportowych. Projekt realizowany będzie do grudnia bieżącego roku, z wyłączeniem wakacji. Dodatkowo, dzieci wezmą udział w dwóch turniejach zorganizowanych specjalnie dla nich w czerwcu i grudniu. Podczas turniejów będą zbierały punkty, które pozwolą wyłonić najlepszych tancerzy Elbląskiej Ligi Tańca. Łącznie w projekcie udział weźmie ponad 60 dzieci.

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar” i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.


Drukuj