bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Warsztaty tańca brzucha

1970-01-01,

Kategoria : Aktualności

 

Taniec brzucha to bardzo kobieca i egzotyczna forma, którą możesz poznać podczas spotkania „Magia orientu” realizowanego w Centrum Tańca Promyk. Wstęp bezpłatny.  

 

W niedzielę, 24 września w Centrum Tańca Promyk w ramach zadania „Strzeż się tycia wybierz zdrowy styl życia”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg,  odbędzie się bezpłatne spotkanie pod hasłem „Magia orientu”.

 

- W ramach projektu chcemy pokazać różne formy tańca – mówi koordynatorka Joanna Karpiuk – W najbliższą niedzielę będzie to taniec brzucha.  Uczestniczki zobaczą pokaz w wykonaniu profesjonalistki Agnieszki Nailah Urbaniak oraz wezmą udział w warsztatach. Kolejne spotkanie w październiku poświęcone będzie flamenco.

 

Taniec brzucha to bardzo kobieca forma. Uważa się, iż potrafi on wydobyć z kobiet to, co w nich najpiękniejsze - umiejętność uwodzenia, radość, siłę, witalność. Jest też źródłem samoakceptacji, celebrowania życia i czystej zabawy.

 

 -  Taniec brzucha pozwala cieszyć się swoim ciałem i pomaga w pozbyciu się kompleksów – mówi Joanna Karpiuk -  Udowadnia, że aby być ponętną wcale nie trzeba mieć idealnej sylwetki.

 

Taniec brzucha bazuje na ruchach brzucha, bioder i klatki piersiowej. Ważną rolę odgrywają subtelne ruchy rąk i przyciągający wzrok. Tancerka wykonuje wężowe ruchy, które uspokajają i wyciszają. Jest to forma medytacji w której ciało jest przekaźnikiem energii. Jest to też sposób na dobrą zabawę i oderwanie od codzienności.

Spotkanie z tańcem brzucha odbędzie się 24 września /niedziela/ w godz. 17:00 – 18:30. Wstęp bezpłatny.

 

- Na zajęcia należy ubrać bluzeczkę lub topik (jeśli ktoś chciałby mieć odkryty brzuch), getry lub miękkie dresowe spodnie, a na nogi baletki lub skarpetki – zalecają organizatorzy – Na biodrach można przewiązać chustę.


Drukuj