bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Wielki "małych" sukces na Mistrzostwach Polski!

2019-09-23,

Kategoria : Aktualności

W ubiegłą sobotę 21 września, odbyły się Mistrzostwa Polski FTS Dzieci Starszych w Kleczewie. Oczywiście, nie zabrakło w nich par reprezentujących Elbląski Klub Tańca „Jantar”, które silną drużyną stawiły się do rywalizacji w kategorii 10-11 - latków. W zmaganiach z innymi najlepszymi parami z całej Polski stanęło 6 elbląskich, fantastycznych par. Wśród wszystkich klubów była to najliczniejsza reprezentacja!

Rezultaty naszych małych sportowców przeszły najśmielsze oczekiwania wszystkich! Aż cztery dziecięce pary wytańczyły awans do półfinału! Co więcej, również po raz pierwszy dwie pary zajęły finałowe lokaty uzyskując przy tym medal Mistrzostw Polski!

Para Gabriel Pietras i Julia Kawa dotarła do ścisłego finału, w którym wywalczyła brązowy medal, tym samym zdobywając tytuł II-Vice Mistrzów Polski w Kombinacji 8 tańców w kategorii Dzieci Starszych. Natomiast zaraz za nimi uplasowała się, na wysokim IV miejscu para Marceli Józefowicz i Patrycja Jankowska.

O krok od finału, bo na miejscu 7 zakończyła swoją rywalizację para Błażej Jezierski i Malwina Cybulska. W półfinale Mistrzostw Polski, równie pięknie reprezentując klub zaprezentowali się Mariusz Zamiara i Amelia Saryk zdobywając 11 miejsce.

W ćwierćfinale dzielnie walczyli, plasując się następująco: Marcel Żmijewski i Zuzia Filipiak 16 miejsce, oraz nasi najmłodsi, odważni dziewięciolatkowie, którzy postanowili spróbować swych sił na zawodach tak wysokiej rangi Konrad Śliwa i Hania Buczek zajmując 20 miejsce.

To była bardzo emocjonująca sobota, a Wy możecie zapoznać się z naszymi relacjami zamieszczonymi na facebooku i Instagramie, aby zobaczyć jak kapitalnie prezentowała się w tańcu nasza cudowna młodzież!

Szkolenia par realizowane były w ramach zadania "Kierunek taniec" dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg