bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Wyniki z turniejów - Pruszcz Gdański i Zabrze

2017-05-15,

Kategoria : Aktualności

W miniony weekend elbląscy tancerze rywalizowali na turniejach w Pruszczu Gdańskim i Zabrzu.

W niedzielę, 14 maj tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar udział wzięli w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Złoty medal wywalczyła para Zieliński Jakub i Nycnerska Olga, startująca w kategorii 12-13 lat w kombinacji 8 tańców. Brązowy medal zdobył  Krystian Dolegała wraz z Nikolą Knyszyńską w kategorii 12-13 D w stylu standardowym.

Również  miejscami na podium mogą pochwalić się seniorzy. Mariusz i Agnieszka Dziurawiec wywalczyli 1 miejsce w kategorii Senior I Open w stylu latynoamerykańskim, a w stylu standardowym zdobyli miejsce 3. W tej samej kategorii startowała również para - Jankowscy Wiesław i Maria, którzy wytańczyli miejsce 2 w łacinie i miejsce 4 w standardzie.

W Zabrzu, 14 maja  odbył się International Dance Festiwal.w którym udział wzięły dwie pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Kordian Zagaja i Ewa Żylińska startowali w kategorii Dorośli (WDSF Open Adult) w stylu standardowym rywalizując z 22 parami, w tym z tancerzami z Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy i Polski. Kordian i Ewa zdobyli 14 miejsce. Druga elbląska para - Jarosław i Anna Kraińscy startowali w kategorii WDSF Open Senior II również w stylu standardowym. W kategorii seniorów prezentowało się 17 par z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Włoch, Białorusi, Polski. Państwo Kraińscy zajęli miejsce 12.

Szkolenia par zaawansowanych dofinansowane są ze środków Gminy Miasto Elbląg w ramach zadania "Szkolenia zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar"