bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Złoto dla elblążan

2016-10-25,

Kategoria : Aktualności

Dwie pary z Elbląga wywalczyły złoty medal podczas ogólnopolskich zawodów tanecznych.

 W sobotę, 22 października w Kurzętniku odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik. Na turnieju nie zabrakło reprezentantów Elbląga. Marcel Tworkowski i  Agnieszka Jankowska z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” startowali w kategorii pow. 15 lat, klasie C w obu stylach. W stylu latynoamerykańskim uzyskali 5 miejsce. Znacznie lepiej zaprezentowali się w tańcach standardowych. Rywalizując z parami z Poznania, Bydgoszczy, Torunia, Kwidzyna, Gdańska okazali się najlepsi i wywalczyli pierwsze miejsce na podium.

 Złotym medalem może poszczycić się inna para z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar - Aniela Zagaja  i Kacper Śmieszny. W niedziele, 23 października, Aniela i Kacper udział wzięli w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Łomża, który odbył się w miejscowości Piątnica. Para startowała w kategorii 14-15 B i pierwsze miejsce wytańczyła w stylu latynoamerykański i tym samym zdobyła A klasę. 

 

Szkolenia tancerzy dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach zadania pn. "Wspieranie szkolenia tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar".

Szkolenia młodszych par dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu w ramach zadania pn. "Taniec-moja dyscyplina sportu".


Drukuj