bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Złoto, srebro, brąz

2016-04-04,

Kategoria : Aktualności

W miniony weekend tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” udział wzięli w turniejach w Iławie i Tczewie, gdzie łącznie wytańczyli 2 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych medali.

W sobotę, 2 kwietnia, w Wikielcu odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Wójta Gminy Iława. Na turnieju startowali elbląscy tancerze, a wśród nich 6 par stanęło na podium. Julia Wieteska z Bartoszem Bloch zajęli drugie miejsce w kategorii 12 – 13 lat klasie C w tańcach standardowych i trzecie w latynoamerykańskich. W nieco starszej kategorii 14-15 lat walczyli Natalia Łysko i Jakub Królikowski, zajmując w klasie C drugie miejsce w tańcach standardowych. Na podium znaleźli się też Aleksandra Ławrynowicz i Karol Ledwosiński (drugie miejsce w kategorii wiekowej 14-15 lat, klasa B, styl standardowy) oraz Aniela Zagaja i Kacper Śmieszny (trzecie miejsce w kategorii wiekowej 14-15 lat, klasa B, styl latynoamerykański).

Swe umiejętności taneczne znakomicie zaprezentowały także pary seniorskie – w standardzie na trzeciej pozycji uplasowali się Marta Hajkowicz z Krzysztofem Śmiechowskim, a na czwartej – Katarzyna i Jarosław Szar. Te same pary startowały także w  stylu latino - Katarzyna Szar i Jarosław Szar zajęli drugie, zaś Marta Hajkowicz i Krzysztof Śmiechowski trzecie miejsce.

Z kolei w niedzielę, 3 kwietnia, pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” wzięły udział w Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa. I tym razem tancerze stanęli na wysokości zadania zdobywając miejsca medalowe – para Wiącek Dominik i Mendala Aleksandra zajęła pierwsze miejsce w kombinacji tańców w kategorii 14-15 lat, klasa E, Tworkowski Marcel i Jankowska Agnieszka zdobyli złoty medal w standardzie w kategorii powyżej 15 lat (klasa C), zaś trzecie miejsce należało do Natalii Łusko i Jakuba Królikowskiego (kategoria 14-15 lat, klasa C, tańce standardowe). W kategorii łączonej młodzież i dorośli w tańcach standardowych na drugiej pozycji uplasowali się Zagaja Kordian i Żylińska Ewa.

Szkolenia par dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblagu w ramach zadań:

"Wspieranie szkolenia sportowego zawodników Elblaskiego Klubu Tańca Jantar" i "Taniec - moja dyscyplina sportu"