bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Zajęcia dla kobiet w ciąży

2016-10-08,

Kategoria : Aktualności

Szukasz sposobu na radzenie sobie z dolegliwościami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą okres ciąży? Chcesz jak najlepiej przygotować swoje ciało do porodu i ułatwić sobie późniejszy powrót do formy? Przyjdź do Centrum Tańca "Promyk" na zajęcia aktywna ciąża.

 Aktywna ciąża to zajęcia dla kobiet będących w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

-  W zajęciach mogą wziąć udział również te Panie, które do tej pory nie miały styczności z aktywnością – mówi  Joanna Karpiuk z CT „Promyk”. – Panie w pierwszym trymestrze ciąży mogą uczęszczać na zajęcia pod warunkiem, że trenowały wcześniej systematycznie jakiś sport. Wszystkie Panie muszą mieć zaświadczenie od lekarza, że mogą uczęszczać na zajęcia.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu i trwać 45 minut. Rozpoczynać się będą od rozgrzewki, po której następuje część właściwa. Panie wykonywać będą ćwiczenia zwiększające elastyczność mięśni dna miednicy oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg, rąk, pleców, klatki piersiowej i brzucha. Koniec jest najbardziej przyjemny, bowiem jest skupiony na rozciąganiu, oddechu i relaksie przy odprężającej i spokojnej muzyce.  

Ćwiczenia dostosowane zostaną do trymestrów i możliwości każdej z przyszłych mam.

Do zajęć wykorzystywane będą maty, piłki oraz wałki. 

Zajęcia poprowadzi instruktorka - Paulina Czyżyk. 

-  Obecnie mam 3 miesięczne dziecko i sama niedawno byłam w ciąży – mówi instruktorka Paulina Czyżyk. – Moją ciążę spędziłam bardzo aktywnie i dzięki temu miałam poczucie, że poradzę sobie z porodem. Dzięki aktywności byłam spokojniejsza psychicznie i miałam lepsze samopoczucie.

Pierwsze zajęcia odbędą się 8 października /sobota/ o godz. 12:00 w Centrum Tańca "Promyk", przy ul Browarnej 80. Sa to zajęcia pokazowe - BEZPŁATNE. Na zajęcia należy zabrać wodę, sportowe obuwie i wygodne ubrania. Miesieczny koszt zajęć - 50 zł/miesiąc.

 

 

Autor: Zyta Wrzos


Drukuj