bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Ziemia Elbląska koncertowo

2013-06-26,

Kategoria : Aktualności

Przed nami sezon wakacji i lato w pełni. Jest to doskonały czas na organizację imprez plenerowych i wzmożoną pracę występujących na nich artystów. Tak jest też w przypadku Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska, który już w piątek wyjeżdża na Festiwal Orkiestr Wojskowych.

Festiwal organizowany jest w Gdyni. W imprezie udział zapowiedziały Orkiestry Wojskowe z Francji, Węgier i Polski. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” wystąpi razem z Elbląską Orkiestrą Wojsk Lądowych, prezentując krakowiaka. Program 5-dniowego festiwalu obejmuje Koncerty Galowe, parady orkiestr, które odbywać się będą na Skwerze Kościuszki.

Prezentacje zespołu „Ziemia Elbląska” będzie można również zobaczyć 31 sierpnia podczas Przeglądu Zespołów Folklorystycznych na elbląskiej starówce. Przegląd realizowany jest w ramach VIII Elbląskiego Święta Chleba. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali artyści z całej Polski oraz z miast partnerskich Elbląga, którzy występować będą w trzech kategoriach: zespoły folklorystyczne, kapele ludowe i zespoły śpiewacze.

Przy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” działa też młodsza grupa tancerzy ludowych - „Młody Elbląg”. Tworzą ją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu, którzy także będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności.

- Przed zespołem nie lada wyzwanie – mówi instruktor zespołu Żaneta Podobińska – Dzieci przygotowują się do koncertu zorganizowanego na zakończenie roku szkolnego. Będzie to ich pierwsza prezentacja i o tyle trudna, że w swojej szkole. Dzieci wystąpią w suicie tańców śląskich.

 

Przypominamy również, że 28 września odbędzie się Jubileusz 35 – lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”. Z tej okazji wydany zostanie katalog dotyczący działalności zespołu. Namawiamy więc osoby, które dysponują wszelkimi informacjami o zespole o ich udostępnienie. Mogą być to zdjęcia, filmy, artykuły z gazet.

– Materiały należy podpisać, żeby mogły bezpiecznie wrócić do właściciela – mówią organizatorzy – Prosimy również o opisanie np. ołówkiem na odwrocie, przyniesionych zdjęć czy artykułów. Dzięki temu powstanie rzetelny zbiór archiwalny i ciekawy katalog. 

Materiały można przekazać do Pracowni Digitalizacji działającej na II piętrze w CSE „Światowid” lub przesłać mailem. Specjalnie na potrzeby organizacji imprezy został utworzony adres mailowy: ziemia.elblaska@swiatowid.elblag.pl, na który można zgłaszać chęć uczestnictwa w uroczystości, przesyłać materiały dotyczące zespołu lub zadawać pytania. Pracownia Digitalizacji w miesiącu lipcu działa w terminach:

 

1-4 lipca w godzinach 8-16

5 lipca w godz. 8 – 15

10 - 11 lipca w godz. 8 – 16

16 – 19 lipca w godz. 8 – 16

Materiały można także przekazywać do Centrum Tańca Promyk, które działa przy ul. Browarnej 80, od pn. do pt. w godzinach 8:00 – 16:00

Patronat medialny: Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Telewzja Elbląska, Elbląska Gazeta Internetowa PortEl


Drukuj