bm1 bm2 bm3 bm4 bm6 bm7 bm8 bm9

Jubileusz 35-lecia Ziemi Elbląskiej coraz bliżej

2013-07-04,

Kategoria : Aktualności

We wrześniu Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” będzie obchodził swoje 35 – lecie. Prace nad przygotowaniem jubileuszu trwają już od kilku miesięcy. Wszystkich miłośników folkloru zapraszamy do włączenia się zarówno w przygotowania jak i udziału w imprezie.

Z okazji jubileuszu Ziemi Elbląskiej planowane jest wydanie katalogu dotyczącego działalności Zespołu oraz zorganizowanie wystawy.

– Wszystkie osoby posiadające pamiątki po Zespole prosimy o przyniesie ich do nas - zcyfryzujemy je i zwrócimy właścicielom, zostaną one również wykorzystane na wystawie – mówi Joanna Karpiuk z CSE „Światowid”. – Dla nas istotna jest ich archiwizacja. Chcielibyśmy, aby te materiały nie zaginęły i były powszechnie dostępne – aby były nośnikiem historii i budziły wspomnienia nie tylko tych, którzy je posiadają.

Zdjęcia, filmy, artykuły itp. można przekazać do Pracowni Digitalizacji działającej na II piętrze w CSE „Światowid” lub przesłać mailem lub do Centrum Tańca Promyk, które działa przy ul. Browarnej 80, od pn. do pt. w godzinach 8.00 – 16.00.

– Materiały należy podpisać, żeby mogły bezpiecznie wrócić do właściciela – mówią organizatorzy. – Prosimy również o opisanie np. ołówkiem na odwrocie, przyniesionych zdjęć czy artykułów. Dzięki temu powstanie rzetelny zbiór archiwalny i ciekawy katalog. 

Specjalnie na potrzeby organizacji imprezy został utworzony adres mailowy: ziemia.elblaska@swiatowid.elblag.pl, na który można zgłaszać chęć uczestnictwa w uroczystości, przesyłać materiały dotyczące zespołu lub zadawać pytania.

Intensywne przygotowania trwają także w samym zespole.

 – Już od stycznia mamy zaplanowany program koncertu oraz choreografie, jakie chcemy zaprezentować – mówi instruktorka Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska Żaneta Podobińska – Obecnie pracujemy nad tańcem beskidzkim. Dopracowany jest krakowiak, który prezentowaliśmy na Festiwalu Orkiestr Wojskowych w Gdyni. Ponadto w programie znajdzie się również polonez, polka oraz solówka pod tytułem „Strach na wróble” czyli piękna historia miłosna z elementami oberka i kujawiaka.

Film z występu, którym Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Elbląska, uświetnił Festiwal Orkiestr Wojskowych w Gdyni można zobaczyć tutaj. Zespół wystąpił wraz z Elbląską Orkiestrą Wojsk Lądowych dwukrotnie, w tym podczas uroczystej Gali. Tancerze zaprezentowali krakowiaka oraz uczestniczyli w defiladzie.

Godziny pracy Pracownia Digitalizacji w najbliższym czasie:

7-8 sierpień w godzinach 8:00 -16:00

9 sierpnia w godz. 8:00 – 14:00

12 - 13 sierpnia w godz. 8:00 – 16:00

16 sierpnia w godz. 8:00 – 16:00

22 sierpnia w godz. 8:00 – 16:00 

 

Patronat medialny: Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl Telewizja Elbląska, Elbląska Gazeta Internetowa PortElDrukuj