bm1 bm2 bm3 bm6 bm7 bm8

Koncert z okazji Mikołajek

W sobotę 1 grudnia na dużej Sali kinowej odbył się Koncert Mikołajkowy dla dzieci z ośrodków wsparcia. Koncert był bardzo udany.

 

O świąteczną atmosferę zadbała sekcja wokalna z CSE Światowid prowadzona przez Macieja Skrzypczaka. Dzieci i młodzież pięknie wykonali kolędy m.in. „Gore gwiazdka Jezusowi”, ”Gdy zapada noc grudniowa”, „Lulajże Jezuniu”. Umiejętnościami wokalnymi mogły również zabłysnąć Panie z projektu „Moja Jesień ma kolor lata”.

Na koncercie nie tylko było świątecznie ale też i tanecznie. Starsze i młodsze dzieci z grupy tańca nowoczesnego prowadzonego przez Panią Katarzynę Łukaszewską w CT „Promyk” zawładnęły całą sceną pokazując to, czego nauczyły się przez trzy ostatnie miesiące. Z kolei cha – che, sambę, rumbę, jive i pasodoble profesjonalnie zaprezentowała para z EKT „Jantar” – Karol Pietruszka i Blanka Szczepura.

Podczas koncertu nie tylko można było podziwiać wykonawców na scenie ale także na niej zabłysnąć biorąc udział w przygotowanych konkursach. Dzieci z widowni musiały wykazać się wiedzą rozwiązując świąteczne rebusy, wykreślani i zagadki oraz sprytem i zręcznością w konkursach na najszybsze pakowanie prezentów, robienie świątecznego łańcucha czy holowanie zagubionego przez Mikołaja prezentu. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek.

Na zakończenie koncertu zaprezentowały się dzieci z grupy teatralnej „StukaTo” prowadzonej przez Edytę Machu w zabawnym i pouczającym spektaklu „Czy chcesz być gwiazdą?”. Reżyserem spektaklu jest opiekunka grupy. Koncert poprowadziła Katarzyna Łukaszewska.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.