Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe we wrześniu i w październiku_Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zmieniamy się dla Was!

2021-04-19,

Kategoria : Inne

W piątkowym wydaniu Dziennika Elbląskiego (16 kwietnia), ukazał się artykuł poświęcony rozbudowie, przebudowie i remontowi Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu. Zapraszamy do lektury! 

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu jest miejscem gdzie kultura jest zawsze najważniejsza. Nie jest to tylko placówka kultury w nowoczesnym pojęciu, ale też instytucja o charakterze edukacyjnym, medialnym i informacyjnym.  

Przez te wszystkie lata, „Światowid” był organizatorem i kreatorem kulturalnego życia Elbląga, jak i całego województwa warmińsko-mazurskiego. Organizacja wydarzeń międzynarodowych m.in. Festiwalu Baltic Cup,  działalność Kina Światowid czy Regionalnej Pracowni Digitalizacji to tylko niektóre z przedsięwzięć wartych podkreślenia.

Po prawie 60 latach od otwarcia, budynek Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” doczekał się gruntownego remontu i modernizacji. Da to możliwość rozszerzenia oferty kulturalnej i lepszego dotarcia do potrzeb i oczekiwań naszych odbiorców.

- Cały czas rozwijamy naszą ofertę. Poprzez rozbudowę, przebudowę i remont „Światowida”, chcemy zwiększyć komfort uczestników naszych przedsięwzięć oraz zaprezentować ich zupełnie nową jakość – mówi Antoni Czyżyk dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu. – Mamy coraz więcej pomysłów i zadań. W sposób szczególny chciałbym podkreślić że po modernizacji cały obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie wyposażony w windy, podjazdy i platformy dla wózków czy odpowiednie oznakowanie. W budynku została zainstalowana klimatyzacja oraz wiele nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań jak np. panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła – podkreśla Antoni Czyżyk.

Obiekt został rozbudowany o blisko 1900 metrów kwadratowych. Dzięki temu  powstała nowa sala kina edukacyjnego, w której odbywać się będą prezentacje kina autorskiego, studyjnego, amatorskiego oraz spotkania, wykłady i zajęcia z twórcami i ekspertami kinematografii. Dopełnieniem tych działań będzie utworzenie Centrum Sztuki Filmowej, które będzie realizowało zadania z zakresu edukacji filmowej i medialnej. 

Zmodernizowane zostały także pracownie artystyczne oraz powstały nowe powierzchnie do działań edukacyjnych, w których prowadzona będzie kompleksowa edukacja artystyczna i plastyczna dla wszystkich grup społecznych. Nad tymi działaniami będzie czuwać Centrum Aktywności Społecznej – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur zastępca dyrektora CSE „Światowid”.

Ważną częścią działalności CSE „Światowid” jest również Regionalna Pracownia Digitalizacji na bazie i doświadczeniach której, powstanie centrum edukacji regionalnej z nowocześnie wyposażoną salą multimedialną do organizacji zajęć z ochrony dziedzictwa kulturowego.

Wartym podkreślenia jest fakt że „Światowid” od początku istnienia integruje i wspiera środowisko artystyczne. To właśnie z myślą o artystach i twórcach powstały nowe przestrzenie wystawiennicze – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur. Poprzez Inkubator Kultury, wsparcie obejmie także możliwość podnoszenia kwalifikacji przez osoby związane z sektorem kultury lub planujące przebranżowienie.

Więcej informacji w zakładce ROZBUDOWA


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna